'87 yıl önce Atatürk ve Aydın' sergisi açıldı

AYDIN 24 SAAT 4 Şubat 2018 23:34
Videoyu Aç '87 yıl önce Atatürk ve Aydın' sergisi açıldı
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Aydın'a gelişinin 87. yıldönümü nedeniyle “87 Yıl Önce Atatürk ve Aydın" sergisi açıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz’un açılışını yaptığı sergide, Atatürk ve Aydın'ı birleştiren 48 fotoğraf sergileniyor.
Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'ndeki serginin açılış töreninin öncesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı halk oyunları ekibince Aydın yöresinin halk oyunları oynandı. Serginin açılışı sonrasında Atatürk’ün sevdiği şarkılar konservatuvar eğitmenlerince seslendirildi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören sergi 10 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek.
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 87. yıldönümü için düzenlenen sergide emeği geçenlere teşekkür ederek; “Milli Mücadelemizin ateşi bu topraklarda yandı. Atamız, Milli Mücadeleyi başlatan efelerimizi onurlandırmak için de 87 yıl önce Aydın’ı ziyaret etti. Atamızı ve efelerimizi minnetle anıyoruz” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat