'Aday Olmayacağım'

AYDIN 24 SAAT 29 Aralık 2017 12:55
Videoyu Aç 'Aday Olmayacağım'
A
a

AK Parti Didim ilçe başkanı Cenk Ünlü yaptığı yazılı basın açıklamasında partisinin 6. olağan kongre sürecinde aday olmayacağını açıkladı.

Didim İş Adamları Derneğinin AK Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk'ü ziyareti sırasında yaptığı açıklamalara kızan ve aday olmayacağını açıklayan Cenk Ünlü yazılı basın açıklamasında''
Değerli basın mensupları, Ak Partimize gönül vermiş çok sevgili dava arkadaşlarım ve Didim kamuoyu,
Bildiğiniz üzere 30 Mart 2014 seçimlerinden önce 26 Şubat 2014 tarihinde dönemin teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı  Sayın Ekrem Erdem'in takdiriyle Ak Parti Didim İlçe Başkanı olarak atandım. Ardından 12 Kasım 2014'te 5. Olağan Kongre sürecinde tekrar ilçe başkanlığı görevine seçildim. Geçtiğimiz günlerde de 6. Olağan Kongre sürecinde  ilçe temayül yoklaması ve teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcımız Sayın Mustafa Ataş Bey'in takdirleriyle 28 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan ilçe kongremizin genel merkez adayı olarak görevlendirildim.
Ancak dün il başkanımız Sayın Ahmet Ertürk'ün Ses Gazetesinde yayınlanan talihsiz açıklaması ve tamamını dinleme şansı bulduğum ses kaydı neticesinde bir karar alıp bu açıklamayı yapmayı siyaseten uygun buldum.

Sayın il başkanımız Ahmet Ertürk Beyefendi dün Didim Genç İşadamları Derneğini kabul ettiği görüşmede genel merkezin kararına rağmen temayül sürecinin aceleye geldiğinin, daha farklı kişilerle 2019 seçimlerine gidilebileceğini ifade etmiştir. Bu noktada partimizin Aydın'da ve Didim'de 2019 seçimlerinde en yüksek başarıyı yakalayabilmesi için özveride bulunmam gerektiğini düşünmekteyim.

Siyaset ekip işidir, takım ruhu gerektirir. Liderin takımına ve ekibine inanması şarttır. Aynı şekilde ekipte liderine koşulsuz sahip çıkmak ve arkasında durmak zorundadır.
2019'da Aydın'da özlenen Ak Parti zaferini partililerimize yaşatabilmesi için il başkanımızın ekibiyle ilgili kafasında soru işareti olmaması gerekir. İl başkanımızın inandığı bir ekiple yola devam edebilmesi için 6. Olağan kongre sürecinde aday olmayacağım. Bileğimizin hakkı, genel merkezimizin takdiriyle kazandığımız ilçe başkanlığını, alnımızın akıyla teslim etmeyi biliriz. Partimizde makamlar ve mevkiler gelir geçer. Aslolan dava bilinciyle memlekete, millete hizmet etmektir.
Bu noktada her zaman desteklerini hissettiğim, bugüne kadar siyaseten hep arkamda duran ana kademe arkadaşlarım, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve ekipleri, değerli mahalle başkanlarım ve teşkilatımızın kıymetli üyelerine ve aileme teşekkür etmek isterim.
İl başkanımızın Didim'de başarısızlık öngörüsü, ilçemizde Ak davaya gönül vermiş yol arkadaşlarımızı asla ümitsizliğe sevk etmemelidir. Her seçim kendi fırsatını yaratır. 2014 seçimlerinde Didim'de 165 oy farkla seçimi kaybettik. 2019 yerel seçimlerinde de iyi bir aday, sıkı bir teşkilat çalışması ile Didim Ak Parti teşkilatı, son derece kırılgan CHP Didim örgütü nedeniyle her zaman seçime ortaktır.
6. olağan ilçe kongremizde seçilecek olan arkadaşıma ve yeni yönetimine şimdiden başarılar diliyorum. Yeni yönetimin her daim yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum. Bu davada görev alacak tüm arkadaşlarımın Allah yar ve yardımcısı olsun.
Sözlerimi burada bitirirken, herkesi en kalbi duygularımla, sevgi ve saygıyla selamlıyorum.'dedi

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat