“AK Parti Aydın’da 1 milletvekili çıkarırsa başarılıdır”

AYDIN 24 SAAT 9 Mayıs 2018 13:56
Videoyu Aç “AK Parti Aydın’da 1 milletvekili çıkarırsa başarılıdır”
A
a

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimlerde AK Parti’nin 1 milletvekili çıkarmasının dahi zor olduğunu söyledi.

Açıklamasında, “AK Parti Aydın’da bir milletvekili çıkarırsa ben başarı olarak değerlendiriyorum” diyen Çankır, 16 yıllık süreçte AK Parti’nin Aydın’daki yerine getirilmeyen bazı vaatleriyle ilgili de eleştirilerde bulundu.

 

“5 MİLLETVEKİLİ HEDEFİMİZ VAR”

Aydın’ın 16 Nisan Halkoylaması’nda ortaya koyduğu tavrı 24 Haziran’da da ortaya koyacağını söyleyen Çankır, “7 Haziran 2015 seçimlerinde 4 milletvekili çıkardık. Artık Aydın’dan 8 milletvekili çıkıyor. Aydın’da 805 bin seçmen üzerinde CHP’nin yerel yönetim anlayışı ciddi memnuniyet uyandırmış durumdadır. Bizim 8 milletvekili olan tabloda, 5 milletvekili olarak rahat bir hedefimiz var inancımız tam. 6 milletvekili için mücadele edeceğiz. Millet İttifakı olarak bakıldığında ben yüzde 65’in üzerinde oy çıkacağını düşünüyorum. Yani Aydın’da referandumda hayır diyen yüzde 65 seçmen oranı var. 24 Haziran’da bu oran daha da artacaktır. Bu sonucun milletvekili dağılımına baktığımızda AK Parti’nin ciddi bir milletvekili sayısında düşüş olacaktır. Millet İttifakı sayesinde muhafazakar demokratlarla sosyal demokratlar bir araya geldi. Aydın’da ben bu anlamda da güçlü bir tabanın olduğuna inanıyorum. AK Parti Aydın’da bir milletvekili çıkarırsa ben başarı olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.

 

“AK PARTİ’NİN VAATLERİ LA FONTEN MASALLARINA DÖNDÜ”

Aydın seçmeninin AK Parti’nin yalanlar kısmıyla çok ilgilendiğini ileri süren Çankır, “2002’de dün yine vaatlerde bulundular. 100 yılın deklarasyonunu yaptılar. 2002’de Aydın-Denizli karayoluyla ilgili dönemin başbakanı Abdullah Gül, Aydın-Denizli otobanını yapıyoruz diye müjde açıkladı. Halk da biz de heyecanlandık ama bu güzel öneri yapılmadı. 2007’de Erdoğan tekrar Aydın’da bunu vaat etti. Yine bu yalan devam etti. 2011’de Erdoğan tekrar Aydın’da açıklama yaptı. Projenin hazırlandığını, 6 ay içinde Aydın-Denizli otoyolu için çalışmaların başlayacağını söyledi. Davutoğlu Nazilli’de gece mitingi yaptı. Aydın-Denizli otoyolunu müjdeledi. Referandum çalışmaları sürecinde 2015 Kasım ayında Abdurrahman Öz, ‘Biz bu işin takipçisiyiz, bu iş çözülecek’ dedi. AK Parti İl Başkanı Özmen de genişletilmiş il başkanları toplantısından Aydın’a müjdeyle geldiğini, Aydın-Denizli otoyolunu bitireceklerini söyledi. 22 Ekim 2016’da, yine milletvekilleri 2 ay içinde otoyolun ihale edileceğini söyledi. Böyle bir ihtiyaç tespiti doğrudur. 2002’den önceki projelerde var olan bu proje fakat her seçim döneminde bu vaat yalanlarla halka yedirilmeye çalışılmış. Bu iş La Fonten masallarına döndü” dedi.

 

“DAVUTOĞLU DA AKP’NİN YALAN GELENEĞİNİ BOZMADI”

Halkın yerine getirilmeyen seçim vaatlerine karnının tok olduğunu söyleyen Çankır, “Milletimiz artık buna inanmıyor. 1956 yılından bu yana bir Çıldır Havalimanı meselesi var. Merhum Mustafa Çıldır, 500 dönüm araziyi devletimize bağışlıyor. Lojistik ve yolcu taşımacılığı anlamında böyle bir ihtiyaç var. Bu anlamda bu ihtiyaç bölgeye tarım ekonomisi sağlayacak. Bu proje o dönemde 10 yıl gündemde kalıyor ve 1967’de gündemden düşüyor. Abdullah Gül 2002’de havaalanını Aydın’da tekrar gündem getiriyor. 6 ay içinde yapacaklarını söylüyor ama yapılmıyor. 2007’de Erdoğan bu vaadini yeniliyor, bunu yapacağız diyor. 2011’de Erdoğan Çıldır Havalimanı’nı 1 yıl içinde bitireceğiz diyor. Bununla ilgili de beyanı var. Ondan sonra 2015’te Davutoğlu, Aydın-Denizli otoyolu ve Çıldır Havalimanı ile ilgili AKP’nin yalan geleneğini bozmuyor. Biz Çıldır Havalimanı’nı yapacağız diyor” dedi.

 

“AYDINLILARA NAMUS SÖZÜM VAR”

Aydın İl Başkanı olarak benim Aydınlılara bir namus sözüm var. Biz 25 Haziran’da iktidara geldikten sonra genel merkeze verdiğimiz raporlarda da belirterek programa aldıracağız. Bu program kapsamında Aydın-Denizli otoyolunu 2 yıl içinde bitirip Çıldır Havalimanı’nın da pistini büyüterek 2 yıl içinde açacağımızın sözünü veriyorum. Buna Aydın ekonomisinin ihtiyacı var. Bu çok önemli bir husustur. Aydın’da taze sevk etmemiz gereken incir ve çilek gibi ürünlerimiz var. Kaldı ki organize sanayi bölgelerimizde de ciddi derece ihracat yapan firmalarımız var” diye konuştu. 

Kaynak : Denge gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat