'BİZ CEVABIMIZI REFERANDUM DA VERDİK'

AYDIN 24 SAAT 6 Ocak 2018 16:24
Videoyu Aç 'BİZ CEVABIMIZI REFERANDUM DA VERDİK'
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İl başkanlığında tekrar aday olacağını açıkladı

İlçe Kadın Kolları Başkanları ile İl Başkanlığından toplanan Özdemir basın toplantısında gazetecilerden gelen soruları da yanıtladı.

ÖZLEM BAŞKANIN BAŞARISI ORTADA

AK Parti İl Başkanı Ahmet Ertürk’ün 2019 seçimlerinde Büyükşehir belediyesi üzerine AK Partinin bayrağını dikeceklerini ve CHP ile AK Parti arasında ki 100 bin farkın 30 bine düştüğü sözlerine yanıt veren CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir; ‘Bu mümkün değil. Bizim referandumdaki çalışmalarımız bunu net olarak gösteriyor. Yüzde 65 oy oranıyla cevap verilmiş oluyor zaten Özlem başkanın başarısı ortada başarı ortadayken o grafiği bizi aşağı değil daha yukarılarda taşımak istiyoruz’ dedi.

AK PARTİ İL BAŞKANINI KINIYORUM

Başkan Özdemir, Kadına yönelik taciz açıklamasını CHP Aydın İl Kadın kollarından değil de İl Başkanlığından beklediğini söyleyen Ertürk’e; ’Avukat olan bir il başkanı suç ve cezayı biliyor. Toplumda taciz, tecavüz olayları yüz kızartıcı bir suçtur. Bir yere aday olacak insanların önce siciline bakılıyor. Bu hayatın içinde olağan karşılanması normal bir şey değil. Madem olağan bir şey neden ceza veriliyor. Neden ceza alıyor bu kişiler. Bu zihniyet Demek ki bunu olağanlaştırmaya çalışıyor demek ki bunların herhalde ceza almalarını bile önlemek istiyorlar ve kanıksansın isteniyor. Ben şahsen ve kadınlar olarak örgütüm adına hukukçu kimliği olan il başkanının böyle değerlendirmesini kınıyorum hoş karşılamıyorum’ diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat