"Bu sevda burada bitmeyecek"

AYDIN 24 SAAT 4 Temmuz 2017 12:19
Videoyu Aç "Bu sevda burada bitmeyecek"
A
a

Aydınspor 1923 kulüp başkanlığı için adaylığını açıklayan ilk isim olan ancak üyelik kaydının kongreden sonra yapılacağı öğrenilen Levent Sabancı'nın mevcut Başkan Hidayet Türen'e ve yönetimine sitemi devam ediyor. Sabancı, "Bu sevda burada bitmeyecek" dedi

Spor Toto 3.Lig ekiplerinden Aydınspor 1923'te büyük sessizlik günler sonra bozuluyor. Sezon bittiğinden bu yana gündemi oldukça meşgul eden olağanüstü kongre için nefesler tutuldu.  Günler öncesinden adaylığını ilk açıklayan isim olan Levent Sabancı, mevcut yönetimin toplanamamasından dolayı üyelik kaydı kongreden sonraya kaldığı açıklanmıştı. Bu gelişmelerin ardından basın toplantısı düzenleyen Sabancı, mevcut başkan Hidayet Türen ve ekibine sitem etti. 
"MEMLEKET İÇİN HER CEFAYI ÇEKMEYE AND İÇTİK"
Üyelik kaydının kabul edilmemesi nedeniyle Başkan Türen'in önlerine set koyulduğunu belirten Sabancı, "Biz lig bittiğinden bu yana kongre yapılsın diye birçok defa basın aracılıyla Aydın halkını bilgilendirdik. Zora ki şekilde mevcut yönetime kongre kararı aldırdık. İlk aday adaylığını ben açıkladım. Cuma günü öğrendiğimizden bu yana üyelik kaydımızın yapılamadığından dolayı kongreye aday olarak gidemiyoruz. Ama bu sevda burada bitmeyecek. Biz Aydınspor’a büyük bir şevkle aşkla hizmet etmeye hazır olacağız. Hidayet Başkan, üyelik kaydıyla ilgili bizim önümüze set koydu. Biz Aydının öz evladıyız. Bu memleket için her cefayı çekmeye ant içtik" dedi.
"BİZİM DERDİMİZ AYDINSPOR"    
Üyeliklerinin talimatla kabul edilmediğini iddia eden Levent Sabancı, "Hidayet başkan, sözümüzü tutmadı. Talimatla bu işler olmuyor. Başkan, aldığı talimatla bizi üye yapmadı. Bugüne kadar kulübü getirdiği durum ortada. Bir daha aday olmasını hayretle karşılıyorum. Bu saatten değerli büyüklerimizin kulübü denetlemesi gerekiyor. Üye yapılmamamızın bir nedeni var ki bizi üye yapmıyorlar. Başkan kim olursa olsun sandıktan Aydınspor çıksın. Bizim derdimiz Aydınspor" diye konuştu.
"KONGRE GEÇİCİ BİR KONGREDİR"
Aydınspor 1923'ü her şeyin üstünde tuttuğunu öne süren Sabancı, "Bugüne kadar yönetimi toplayamayan adam nasıl bir kez daha Aydınspor 1923 başkan adayı olur? Bahanelerinin arkasına sığınarak bizi üye yapmıyor. Kongre geçici bir kongredir. 2-3 ay sonra tekrar bir seçim yapılarak Belediye destekli bir adayla yola devam edilecektir. Bir başka kongrede Aday olarak seçime katılacağız. Listemiz hazır. Üye yapılmadığımız taktirde bu işi yargıya kadar taşıyacağız. Aydınspor 1923 benim için siyaset üstü bir yer" diyerek sözlerini tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

CHP Aydın'da kimleri milletvekili olarak görmek istersiniz ?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat