‘Hep birlikte el ele zafer bizim olacaktır’

AYDIN 24 SAAT 5 Ocak 2018 14:03
Videoyu Aç ‘Hep birlikte el ele zafer bizim olacaktır’
A
a

7 Ocak 2018 Pazar günü yapılacak olan CHP Aydın İl Kongresi öncesi il başkanlığına adaylığını açıklayan Ali Çankır, kongre öncesi açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Aydın İl Başkan Adayı Ali Çankır, hedeflerinin 2019 seçimleri olduğunu ve bu zaferin el ele vererek hep birlikte kazanacaklarını belirtti.
 
‘CHP, AYDIN’DA GÜÇLÜ BİR YAPI İLE İKTİDARDA’
Ülkenin son günlerde baskıların, ayrışmaların, sataşmaların, kutuplaşmaların olduğu, özgürlüklerin yok edildiği, tarımın bitme noktasına geldiği, ekonominin iflas ettiği,  bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Ali Çankır; ‘‘Cumhuriyet Halk Partili olan tüm Aydınlılar 2019 seçimlerinin bu anlamda çok önemli olduğunu düşünüyor. Örgütlerimiz uzun süreden beri aydın da bir çalışma yapıyorlar. Bu çalışmaları yürütürken kimin il başkanı olacağından ziyade birlik beraberlik içinde 2019 seçimlerine hazırlanacak güçlü bir örgüt tasarladılar. Bununla ilgili uzun değerlendirmeler yaptılar ve bir teveccüh gösterdiler.  Bu görevin ciddiyetinin sorumluluğunun farkındayım. Arkadaşlarım ve ben 2019 seçimlerine örgütten aldığımız bir güçle yolumuza devam edeceğiz. Yerel seçimler genel seçimlerde önemli bir taş oluşturuyor. Cumhuriyet Halk Partisi Aydın’da iktidarda ve güçlü bir yapı ile iktidarda. Bu yapıyı daha da güçlendirerek yolumuza devam edip 2019 seçimlerin Cumhuriyet Halk Partisini Aydın’dan yaktığımız meşalenin Türkiye’de taçlandırarak, sandıktan demokrasi çıkarmak için mücadele edeceğiz’’ diye konuştu.
‘TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR’
Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun çok başarılı bir belediyecilik yaptığına da değinen Çankır, ‘‘Türkiye’ye örnek oluyor. Çok güçlü bir yapıyla bugüne kadar Büyükşehir Belediye Başkanlığını yaptı. Hepimiz gururlandırdı. 2019 seçimlerinde bizim hedefimiz yüzde ellinin üzerinde oylarla bu seçimi tekrar almak olacaktır. Bunun verdiği enerji ile de 2019’da demokrasi ve adaletin o sandıktan yüzde yetmişin üzerinde çıkacağını düşünüyorum.’’ Dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat