“Koruyucu Aileler ve Gönül Elçileri” kahvaltıda buluştu

AYDIN 24 SAAT 25 Aralık 2017 12:39
Videoyu Aç “Koruyucu Aileler ve Gönül Elçileri” kahvaltıda buluştu
A
a

Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Koruyucu Aileler ve Gönül Elçileri kahvaltı programında koruyucu aileler ve çocukları bir araya geldi. Türkiye genelinde koruyucu aile sıralamasında 16. sırada yer alan Aydın, ilk beşe girmeyi hedefliyor.

Aydın’daki 102 ailenin ve 150’ye yakın çocuğun yer aldığı “Koruyucu Aileler ve Gönül Elçileri” kahvaltısına Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve eşi Fatma Köşger,  Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ve eşi Münire Aksoy, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı. Kuşadası’nda bir otelde düzenlenen kahvaltıda koruyucu ailelerle tokalaşan Vali Köşger, minik çocuklarla yakından ilgilendi.
Kahvaltının ardından koruyucu aileler adına Aydın ilinin ilk koruyucu ailesi olarak konuşan Fatma Çilingir ise acısıyla tatlısıyla yaşadığı süreci ve koruyucu aile olduktan sonraki anılarını paylaştı. 7 yıldır koruyucu aile olarak 2 çocuğu olduğunu ve her çocuğun değerli olduğunu belirten Çilingir, vatandaşların bu konuda duyarlı olmasını istedi.
Geleceğin teminatı gençlerin kendileri için çok kıymetli olduğunu vurgulayan Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Seyfi Bozçelik, “Toplumun her ferdinin hiç birini ihmal etmeden onun kabiliyetine, istidadına, eğilimine ve seviyesine göre korumak, muhafaza etmek, gelişmesini temin etmek  toplumun, ülkenin, devletin menfaatine istihdam etmek gerekir. Aydın’da koruyucu aile sıralamasında Efeler ilçesi, 47 aile 54 çocuk ile ilk sırada yer alıyor, Nazilli ve Kuşadası 16 aile 17 çocuk ile ilk üç sırada yer alıyor. Türkiye genelinde 16. sıradayız, hedefimiz ülke içerisinde ilk 5 sıra olmaktır” dedi.
“KORUYUCU AİLELER ÇOK DEĞERLİ BİR İŞ YAPIYOR”
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger; "Devlet bu çocuklara ne kadar sahip çıksa da, siz koruyucu ailelerin yaptığı iş çok değerlidir, kıymetlidir. Sizlere tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bu çocuklara aile ortamını siz sağlıyorsunuz. Aydın ilinin tüm ülkeye örnek olmasını istiyorum. Ülke sıralamasında 16'ncılığı, 102 ailenin 150 civarında çocuğa gönüllü aile olmasını yeterli görmüyorum. Aydın’ın ekonomik durumu iyi, bu konuda bir artış sağlanacağına inanıyorum. Böylesine mukaddes bir durumu üstlenen siz değerli insanlarla bizi bir araya getiren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Seyfi Bozçelik başta olmak üzere tüm personelimize teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından koruyucu ailelere teşekkür belgeleri ile hediyeleri Vali Yavuz Selim Köşger tarafından verildi. Ayrıca doğum günü olan üç çocuk için pastalar Vali Köşger, Kaymakam Aksoy ve eşleri tarafından birlikte kesildi. Çocuklar kendileri için ayrılan salonda gönüllerince eğlendiler.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat