“Sağlıklı gelecek için bağımlı olma”

AYDIN 24 SAAT 26 Haziran 2018 17:59
Videoyu Aç “Sağlıklı gelecek için bağımlı olma”
A
a

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü, Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında, “Sağlıklı nesil, sağlıklı gelecek için bağımlı olma, özgür ol” sloganıyla Kent Meydanı’nda bilgilendirme standı açtı. Sağlık İl Müdürlüğü görevlileri tarafından vatandaşlara broşür dağıtılıp bilgi verildi.

 

" 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü" kapsamında, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü bilgilendirme standı açtı. Kent Meydanı’nda açılan standı, Vali Yardımcısı Abdullah Aslan, Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, İl Milli Eğitim ve İl Emniyet Müdürlüğünden yetkililerde standı ziyaret etti.

Uyuşturucu ve tütünle mücadelenin Türkiye’de önemli bir konuma geldiğini ama uyuşturucu kullanımında artış gözlendiğini dile getiren Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “Bizler Valiliğimiz öncülüğünde, hem Sağlık Bakanlığımız hem İçişleri Bakanlığımız ve diğer bakanlıklarımızın koordinasyonunda illerde tütünle ve uyuşturucuyla mücadeleyi etkin bir biçimde sürdürüyoruz. Valimiz başkanlığında her ay teknik kurulumuz, İl Valiliğimiz Başkanlığında da 2 ayda bir bütün kurumlarımızın katılımıyla büyük kurulumuzu toplayıp ‘İlde ne yapabiliriz, ne durumdayız’ bunların mücadelesini veriyoruz” diyerek yaptıkları çalışmaları anlattı.

Dr. Yavuzyılmaz, “Herkes bu çorbada tuzu olması için, bir tane bağımlıyı bile hem bağımlı olmaktan kurtarmak, bağımlı olduktan sonra tedavisini yapıp topluma kazandırmak için mücadele ediyoruz. Bu anlamda bugünde farkındalığı arttırmak adına kurul toplantımızı yaptık hem de standımızla bilgilendirme çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

“UYUŞTURUCU HER GECEN YIL ARTIYOR”

Standı ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Yardımcısı Abdullah Aslan ise, “Uyuşturucuyla mücadele ve farkındalık amacıyla senede bir günde olsa gün ayrılmış olması önemli. Aydın’ın en işlek yeri olan Kent Meydanı’nda konuya dikkat çekmek üzere toplandık. Halkımıza bilgilendirme çalışmaları yapılıyor. Bizde bugün toplantımızı yaptık. Bu konu çok önemli neredeyse her evde olan bir sorun gibi görmek gerekiyor ve çok ciddi adımlar atmak zorundayız. Uyuşturucu her sene bir önceki senelere göre artıyor. Bu işe bulaşmamış insanlarımızı korumak gerekiyor. Umuyorum ve bekliyorum ki bu çabalarımız faydalı olur” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat