"Yasağın seçime 3 ay kala gelmesi manidar"

AYDIN 24 SAAT 27 Aralık 2018 17:10
Videoyu Aç "Yasağın seçime 3 ay kala gelmesi manidar"
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Aydın Valiliği’nin AYBA Sağlık Hizmetlerine yönelik verdiği karara tepki göstererek, “Yerel seçimlere 3 ay kala bu yasağın gelmesi manidardır. Ne yapılırsa yapılsın sandıktan Cumhuriyet Halk Partisi’nin çıkması; Topuklu Efe’nin kazanması engellenemeyecek, Aydın’daki tüm belediyeler Cumhuriyet Halk Partisi’nin

 

Aydın Büyükşehir Hizmet Ağı'nın (AYBA), sağlık yönünden verdiği hizmetin yasaklanmasının ardından CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin basın açıklamasında bulundu. Mersin, yasağın AK Parti tarafından getirildiğini iddia etti.

"PUSU KURMAYIN"

Mersin, “Bilindiği üzere Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin evde bakım hizmeti vermesi AKP tarafından yasaklanmıştır. Yerel seçimlere 3 ay kala bu yasağın gelmesi manidardır. Ne yapılırsa yapılsın sandıktan Cumhuriyet Halk Partisi’nin çıkması; Topuklu Efe’nin kazanması engellenemeyecek, Aydın’daki tüm belediyeler Cumhuriyet Halk Partisi’nin olacaktır. Zira Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğu yerde hizmet vardır. Buradan sağlık müdürlüğü adına basın açıklaması yapıp gerçek dışı iddialarda bulunan AKP yönetimine sesleniyorum. Vatandaşın hizmet almasına engel olan çarpıtma siyaseti bırakın, meydana çıkıp mertçe siyaset yapın. Arkadan dolaşmayın, pusu kurmayın. Hizmet derseniz yok, laf var, çarpıtma var. Kısaca arı var bal yok” dedi.

"CHP SOSYAL BELEDİYECİLİK YAPIYOR"

AYBA’nın sosyal belediyecilik açısından en iyi kurumlardan olduğunu belirten Mersin, “Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin hepsi sosyal belediyeciliği en iyi yapan belediyelerdir. Buradaki amacımız halkın daha huzurlu, mutlu ve yaşam standartlarının yükselmesidir. Aydın Büyükşehir Belediyesi ihtiyacı olan vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti vermektedir. Yaklaşık 1 yıl önce Aydın Büyükşehir Belediyesi Sağlık İl Müdürlüğüne gerekli ruhsat başvurusunu yapmıştır. İnceleme sonucunda ruhsat verilmesine engel bir eksikliğin bulunmadığı tespit edilmiştir. Bunun üzerine Sağlık İl Müdürlüğü başvuruyu yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi olmasına rağmen ruhsatı kimin adına düzenleyeceği konusunda nedeni anlaşılamayan bir tereddüt yaşamış ve 20 Mayıs 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı’na ‘ruhsatı Aydın Büyükşehir Belediyesi adına mı, Belediye şirketi adına mı verelim’ diye garip bir soru sormuştur” ifadelerini kullandı.

"ANKET SONUÇLARI SİZİN DE BİZİM DE ELİMİZDE"

“Siz AKP yönetimi olarak garip bahaneler ve sorularla hak edilen ruhsatı vermemek için bin dereden su getireceğinize asıl yapmanız gereken işlere bakın” diyen Başkan Mersin ayrıca şunları kaydetti, “Bölge hastanesi ne oldu? Kadın doğum hastanesinde yeterli kuvöz yok. 9 yıldır 112’yi bitiremediniz. Yeni diş hastanesinin binasının sıvasını bile yapamadınız. Çocuk hastanesinde elektrik kesildi diye hastaneyi tahliye ettiniz. Bu dünya çapında bir sağlık skandalıdır. AKP’nin bu hizmeti yerel seçimden önce engellemesinin asıl nedenini herkes iyi biliyor. 31 Marttaki seçimi bu tip engellemelerle kazanacağınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Seçimi kaybedeceksiniz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu yüzde 60 ile kazanacaktır. Anket sonuçları sizin de elinizde, bizim de elimizde” 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat