16 Nisan’da bir ilk yaşanacak!

AYDIN 24 SAAT 8 Nisan 2017 11:16
Videoyu Aç 16 Nisan’da bir ilk yaşanacak!
A
a

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, ilçe genelindeki tüm muhtarların katılım gösterdiği toplantıda yaklaşan referanduma ilişkin bilgilendirmede bulundu. İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Sunay Güler’in yanı sıra, İlçe Müftüsü Necati Topal’da toplantıda hazır bulundu.

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, yaklaşan referandum öncesinde ilçe genelindeki tüm muhtarlarla Ticaret Odası Meclis salonunda bir araya geldi. 16 Nisan’da gerçekleşecek referandum oylamasının demokratik ortamda yapılması için gerekli tüm önlemlerin alındığını kaydeden Küçük, muhtarlara üzerlerine düşeni yapmaları çağrısında bulundu.

İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir, Nazilli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sunay Güler ile Nazilli İlçe Müftüsü Necati Topaloğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda muhtarların karşılaştıkları sorunlar masaya yatırıldı.

TORBALAR 16 NİSAN SABAHI VERİLECEK

Muhtarların dikkatle dinlediği Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, 16 Nisan’da gerçekleşecek referandum oylamasında Türk seçim tarihinde yaşanacak bir ilki açıkladı. Daha önce yapılan seçimlerde sandık görevlilerine torbaların 3 gün önceden verildiğini, bunun da beraberinde şaibeleri getirdiğini kaydeden Küçük, “16 Nisan referandum oylamasında bir ilk uygulanacak. Tıpkı üniversite sınavına giren öğrencilerin soruları sınav sabahı öğrendiği gibi sandık görevlileri de oy kullanılacak günün sabahında sandık başlarında torbaları alıp görevlerini yapacak. Bu da her türlü şaibe ve dedikoduyu ortadan kaldıracak.”dedi. Bunun yanında, yapılacak referandumun toplumu ayrıştırmaması gerektiğine dikkat çeken Küçük, “Önümüzde bir seçim süreci var. Sakin olaysız bir şekilde inşallah bu halk oylamasını atlatacağız. Hiçbir gerginliğe mahal vermeyin siz muhtarlar olarak, çünkü seçimden sonra hep birlikte yaşayacağız. Birbirimizin düğününe, cenazesine gideceğiz.” sözleriyle muhtarlara büyük iş düştüğüne dikkat çekti.

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ün idaresinde gerçekleşen toplantıda söz alan İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir’de muhtarlara son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında açıklamada bulunarak OHAL sürecini hatırlattı. Daşdemir, bu süreçte tüm vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade ederek muhtarları bilgilendirdi.

2017 YILI TARIMSAL FAAİLET GÜNDEMİNİ ANLATTI

Toplantıda söz alan Nazilli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Sunay Güler, 2017 yılı tarımsal yatırımlarıyla ilgili muhtarlara bilgi verdi. Güler 2017 yılı içerisinde çiftçiler için uygulanacak projelerden bahsederek bunlardan faydalanabilmek için neler yapılacağını anlatıp şu ifadeleri kullandı; “Nazilli hizmet gündemini sizlerle paylaşmak istiyorum. Gündemin başında ilki geçen yıl uygulanmış olan ‘Genç Çiftçi’ projesi yer almaktadır. Ve bu proje 3 yıl süreyle geçerlidir. Bu yıl 2’ncisini hep birlikte uygulayacağız. Burada yer alan konuları yazıyla 81 mahalledeki muhtara bildirmiş bulunmaktayız. Projenin ana başlıkları geçtiğimiz yılla aynı olacak. Daha önceden de bildiğiniz üzere proje başlıkları özellikle köylerde yaşayan ve yaşamayı düşünen 18-40 yaş arasında genç çiftçileri kapsıyor. Köy kavramı kalktığı için burada köy olarak bahsedilen büyükşehir yasasından sonra mahalle ve belde kapsamına alınan yerlerde yaşayan herkes yararlanabilir. Burada proje konuları büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığı, arı, ipek böceği, üretimi, kapalı meyve yetiştiriciliği, kültür mantarı, coğrafi işaretli ürünler ilimizde kestane ve inciri kapsamaktadır. Bu hususlarla ilgili yapılan projeler değerlendirmeye alınacaktır. Başvurular internet ortamında yapılabilir. Sadece internet üzerinden değil çiftçilerimizin bize de gelip dilekçe vermesi gerekiyor. Her başvuru yapana verilmiyor bu destek örneğin geçen sene başvuran 654 kişiden 18 tanesi bu projeden faydalanabilmişti. Çiftçilerimizin puan durumları var bu puana uyan çiftçilerin başvuruları kabul edilmektedir. Bunun dışında hayvancılık alanında buzağı desteklemeleri başladı. Buzağı başına 550 TL destekleme var. Geçen yıl başvuru yapmamış üreticilerimiz bu sene başvurabilirler” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat