17 ilçenin 17’sini almaya talibiz

AYDIN 24 SAAT 7 Ocak 2018 20:34
Videoyu Aç 17 ilçenin 17’sini almaya talibiz
A
a

CHP Aydın İl Örgütü, 36’ncı Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Tek listenin yer aldığı kongrede Ali Çankır, başkan seçildi.

Efeler’deki Atatürk Kapalı Spor Salonunda yapılan kongrede 495 delege oy kullanırken oyların 353 tanesi geçerli sayılırken 142 tanesi geçersiz sayıldı.
Kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Aydın Milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Metin Lütfi Baydar, Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Aydın eski Milletvekilleri Mehmet Semerci, Ali Rıza Öztürk, Osman Aydın ve Fatih Atay, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Başkanı Bayram İnci, Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, Gençlik Kolları İl Başkanı Yılmaz Tilki, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve partililer katıldı.
Konuşmaların ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ilk oyu kullandı.  Bütün delegelerin oy kullanma işlemlerinin tamamlanmasının ardından sayım yapıldı.
Kongreye katılan bütün delegelere teşekkür eden Çankır, “Cumhuriyet Halk Partisinin 36. Olağan kongresini yaptık. Yüzde 95’in üzerinde bir delege katılımı ile kongreyi gerçekleştirdik. Burada bu kongrede şu enerjiyi aldık. 2019’da yapılacak olan genel ve yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Aydın örgütü, çok kararlı olduğunu Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandıktan adaletin ve demokrasinin çıkacağı kanaatini ben burada hissediyorum. 2019 yerel seçimlerini çok önemsiyoruz. Bir yıllık bir vaktimiz kaldı. Üyelerimiz, delegelerimiz çalışmalarını hızlandırarak mazbatamızı aldıktan sonra hemen ilçe başkanlarımızla beraber 2019 seçimlerine planladığımız gibi hazırlıklara başlayacağız. 2019 yerel seçimlerini çok önemsiyoruz. 17 ilçenin 17’sini almaya talibiz. Büyükşehir’i de 150 bin oyla almayı öngörüyoruz. Mücadelemiz 2019 genel seçimlerinde de o sandıktan demokrasiyi ve adaleti çıkarmak olacaktır. Bugünkü kongrede delegelerimiz o enerjiyi bize verdi” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat