Abak Mahallesi’nin su sorunu çözüldü

AYDIN 24 SAAT 21 Kasım 2018 11:32
Videoyu Aç Abak Mahallesi’nin su sorunu çözüldü
A
a

Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Meclis Üyesi Müsamettin Ayaz ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Turgay Yağmur ile birlikte, Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerince ilçemiz Abak Mahallesi’nde bulunan Kavaklıdere kaynak suyunun Abak Mahallesi şebekesine yapılacak olan içme suyu bağlantı çalışmalarını yerinde inceledi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri tarafından Kavaklıdere mevkiindeki çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Ozan, drenaj çalışması yapılan su kaynağının 200 metre boruyla ana şebekeye bağlanacağını belirtti.

Başkan Ozan, yıllardır kullanılamayan Kavaklıdere Membası’nın talepleri üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatı ile Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekiplerinin yoğun çalışmasıyla aktif hale getirildiğini söyledi. Ozan, şu anda membadan üçlük su aktığını, bu suyla Abak Mahallesi’nin ova suyu sondajından çok Kavaklıdere su membası kullanılacağını söyleyerek, “Abak Mahallemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Tuğrul Ozan, ASKİ ekiplerine yapmış olduğu bu çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, İlçenin su sorunlarının çözülmesinde her zaman tam destek olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da ayrıca teşekkürlerini sundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat