Acarlar’da altyapı dönüşümü hızla sürüyor

AYDIN 24 SAAT 26 Ocak 2018 13:06
Videoyu Aç Acarlar’da altyapı dönüşümü hızla sürüyor
A
a

İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde alkın uzun yıllardır beklediği altyapı talebine cevap veren ve çalışma başlatan Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yapımı için söz verdiği ve vakit kaybetmeden çalışmaların başladığı Acarlar içme suyu ve kanalizasyonu çalışmalarında önemli mesafe kaydedildi. 
Acarlar’da yürütülen faaliyetler kapsamında 42 kilometre kanalizasyon ve 38 kilometre içme suyu hat çalışması yapılıyor. Toplamda 81 kilometre hat yapacak olan ASKİ, çalışmalarını tamamlandığında mahallede sıklıkla yaşanan içme suyu sorunları son bulacak ve yıllardır halkın hasretini çektiği kanalizasyon altyapısı tesis edilecek. Fosseptik sebebiyle yaşanan koku ve atık su sorunları da tesis edilecek kanalizasyon altyapısı sayesinde sona erecek. 
Acarlar’da yürütülen altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen ve faaliyetler hakkında bilgi alan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk; Acarlar’da yaşanan altyapı sorunları kökten çözmek için ciddi bir yatırım hamlesi gerçekleştirdik. Çalışmalarımız tamamlandığında bu güzide mahallemiz hakettiği gibi hem içme suyu hem de kanalizasyon anlamında sorunsuz ve sürdürülebilir bir altyapıya kavuşacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun da yakından takip ettiği çalışmaları bir an önce tamamlayıp devreye almak için yoğun çalışıyoruz.” dedi. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu : “Yoğun yatırım ve çalışma programımız kapsamında alt ve üst yapı anlamında sorunsuz ve güzel bir kent inşa etmek için aralıksız çalışıyoruz. İl genelinde çalışmalarımız günden güne artarak devam ediyor. Aydınlılara daha yaşanabilir ve modern bir kent sunmak için istikrar ve kararlılık içerisinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat