ADÜ’de 4 ayda 6 nakil gerçekleştirildi

AYDIN 24 SAAT 26 Mart 2018 14:55
Videoyu Aç ADÜ’de 4 ayda 6 nakil gerçekleştirildi
A
a

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen iki başarılı ameliyatla organ nakli başlarken, ADÜ Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden oluşan ekip, 4 ayda 6 nakil gerçekleştirdi.

ADÜ Tıp Fakültesi Öğretim üyelerinden oluşan organ nakli ekibi son olarak hem karaciğer hem de böbrek nakli ameliyatlarını da başarıyla gerçekleştirdi. Bekleme listesinde karaciğer nakli için Hepatit B'ye bağlı karaciğer sirozu olan 54 yaşındaki kadın hastaya ve böbrek nakli için kronik böbrek yetmezliği nedeni ile 4 yıldır hemodiyalize giren 29 yaşındaki erkek hastaya doku ve kan uyumu olması üzerine aynı iki gün içerisinde iki organ nakli gerçekleştirdiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Mustafa Gökhan Ünsal, 13 saati ameliyat olmak üzere yaklaşık 20 saat süren işlemler sonunda, 2 hasta için de yeni bir hayat ve yeni bir başlangıç sağlayabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Prof. Dr. Ahmet Ender Demirkıran, Yrd. Doç. Dr. Erdem Barış Cartı, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Gökhan Ünsal ve Yrd. Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz’dan oluşan Organ Nakli Ekibi, 4’üncü ayda 3'ü karaciğer ve 3'ü böbrek nakli olmak üzere 6 nakil gerçekleştirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat