ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi İşitme Engellilere ‘UMUT’ Oldu

AYDIN 24 SAAT 8 Temmuz 2019 12:09
Videoyu Aç ADÜ Tıp Fakültesi Hastanesi İşitme Engellilere ‘UMUT’ Oldu
A
a

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesinde sağlığına kavuşan, doğuştan işitme engelli dört yaşındaki Umut Yılmaz ailesi ile birlikte 5 Temmuz 2019 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir,  Umut’un sağlık durumu ve tedavi süreci hakkında bilgi aldığı ziyarette, aileye geçmiş olsun dileklerini sundu. Ayrıca Umut ile yakından ilgilenen hayırsever işadamı Raif Cem Bınışık Bey’e de Umut’un zorlu tedavi sürecinde aldığı sorumluluk ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Umut’un zorlu tedavi sürecini tamamlamasını bir müjde olarak kabul edip, sevincinizi paylaşıyorum, örnek davranışınızı takdir ediyorum.” dedi.

“Hastanemizin İl Sınırlarını Aşarak Tüm Bölgeye Hizmet Etmesi Bizleri Gururlandırdı”

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde doğuştan işitme engelli Umut Yılmaz’ın sağlığına kavuşmasının aynı zamanda Üniversitemizin kat ettiği mesafenin de bir göstergesi olduğunu ifade ederek, “Üniversitemiz Hastanesine yaptığımız yatırımlar meyvelerini, Muğla’nın Bodrum İlçesi yakınlarından gelerek Hastanemizde tedavi olan Umut ile veriyor.  Üniversitemiz Hastanesi’nin il sınırlarının dışına taşarak tüm bölgeye hizmet etmesi bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki dönemlerde hastanemize yaptığımız yatırımları arttırarak Umut gibi birçok hastamıza şifa olmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.
Umut’un tedavisinde desteklerini esirgemeyen Raif Cem Bınışık, doğuştan sağır prematüre bir bebek olarak dünyaya gelen dört yaşındaki Umut Yılmaz’ın 1 Mart 2019 tarihinde, Üniversitemiz Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz Tarafından son teknoloji bionik kulak  (koklear implant)  ameliyatının gerçekleştirildiğini belirterek,  Umut’un sağlık durumu ve tedavi süreci hakkında bilgi verdi.

''İlk Duyduğu Ses Annesinin Sesiydi''

Anne Feray Köse,  Umut’un tedavisinde emeği geçen Üniversitemiz Hastanesi ekibine teşekkürlerini sunarak, “ Ne mutlu ki bana artık oğlum duyuyor. Tedavisinde emeği geçen başta Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz olmak üzere tüm ADÜ Hastanesi ekibine teşekkür ederim. Umut işitme engelli çocuklara umut olsun.  Aileler tedavi sürecinden korkmasın, uygun tedaviyle tüm zorlukların aşabilirler.”
Umut ile oyunlar oynayan Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ziyaretin sonunda Umut ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve başarılı ve sağlıklı ömür sürmesini diledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat