Almanya'da Öcalan resmi ve PKK sembolleri yasaklandı

TÜRKİYE 11 Mart 2017 11:12
Videoyu Aç Almanya'da Öcalan resmi ve PKK sembolleri yasaklandı
A
a

Her fırsatta Türkiye düşmanlarına sahip çıkan Almanya’dan bu defa şaşırtan bir karar geldi. Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları ve terör örgütünün sembolleri yasaklandı.

Her fırsatta Türkiye düşmanlarına sahip çıkan Almanya’dan bu defa şaşırtan bir karar geldi. Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları ve terör örgütünün sembolleri yasaklandı.

Almanyada Öcalan resmi ve PKK sembolleri yasaklandı

FETÖ ve PKK terör örgütlerine verdiği desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sert bir şekilde eleştirdiği Almanya, PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları ve terör örgütünün sembollerini yasakladı. Spiegel Online, yasağın Federal İçişleri Bakanlığının 2 Mart tarihinde güvenlik birimleri ve eyaletlere gönderdiği beş sayfalık yazıda yer aldığını yazdı. Habere göre, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda, sarı-yeşil fon üzerindeki Öcalan fotoğraflarının Almanya’da yasaklı olan terör örgütüne desteği artırma potansiyeline dikkat çekilirken, yasaklı sembol ve logoların da listesi bulunuyor. Buna göre, Öcalan’ın posteri dahil, PKK’nın kullandığı 33 sembole yasak getirilmiş durumda. Yasaklı semboller arasında YPG’nin flamasının da bulunuyor. PKK Almanya’da 22 Kasım 1993 tarihinden bu yana terör örgütü olarak kabul ediliyor.

Geç kalınmış bir karar

UETD Genel Başkan Yardımcısı Fatih Zıngal, kararı olumlu bulduklarını ifade ederek “Federal İçişleri Bakanlığı terör elebaşının resimleri, PKK ve PYD sembollerini yasakladı. Geç kalınmış olsa da bile güzel bir gelişme. Almanya ve Türkiye’nin tarihî dostluğunu bozmak isteyenlerin hamle üstüne hamle yaptıkları bir dönemde bu gelişme çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi terör belası birgün gelir sizi de bulur. Bu sebeple ne kadar erken tedbir alınırsa o kadar iyi olur” dedi.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat