ANADOLU AJNASI MANİPÜLE EDİYOR

AYDIN 24 SAAT 24 Haziran 2018 20:02
Videoyu Aç ANADOLU AJNASI MANİPÜLE EDİYOR
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, seçim sonuçlarını açıklayan Anadolu Ajans’ın muhalefetin sandık görevlilerinin uzak tutmak amacıyla sonuçları manipüle ettiğini söyledi.


Seçim sonuçlarını kendileri de takip ettiğini ifade eden CHP İl Başkanı Çankır, ellerindeki veriye göre Türkiye genelinde Muharrem İnce’nin oy oranın yüzde 41’lerde, Recep Tayyip Erdoğan’ın ise yüzde 46 civarlarında olduğunu kaydetti.
CHP İl Başkanlığında açıklama yapan Çankır, “Anadolu ajans seçim sonuçlarını manipüle etmek için muhalefetin sandık görevlilerinin müşahitlerini ilçe seçim kurulundan ve sandıktan uzak tutmak, bezdirmek için bir manipülasyonla yayına başlamış. Aydın’da partililerime ve seçmenlerime iletmek istediğim şu; Aydın’da Muharrem İnce yüzde 50’lerin üzerinde. Bize gelen verilere göre İnce, açık ara önde gitmektedir. Recep Tayyip Erdoğan’ın oyları yüzde 30’un altında gözükmektedir. Genel merkezimiz az önce açıklama yaptı. Türkiye genelinde ise yüzde 46 civarlarında Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 41 civarında ise Muharrem İnce. Yüzde 7.7 Meral Akşener, yüzde 4.06 Selahattin Demirtaş, yüzde 1.6 Temel Karamollaoğlu,  Doğu Perinçek ise 0,16 gibi bir sonuç açıkladı. Partililerden sandık bölgelerinde, ilçe sekim kurulunda ve birleştirme tutanaklarına sahip çıkıp gözlemlerini sürdürmelerini istiyorum. Sandıkların yüzde 40 açılıp çok ara önde olduğu şeklinde sandıkların manipüle ediliyor. Oysa bize ulaşan son veriye göre sandıkların henüz yüzde 7’sinin açıldığı. Bu sonuçlara göre sayın Muharrem İnce’nin yüzde 41’lere dayanan bir oy oranına sahip. Bu oran yüzde 50’nin üzerinde Aydın’dadır. Dolayısıyla bu manipülasyonlara ne biz inanıyoruz. Ne halkımız, ne seçmen kitlemiz, ne müşahitlerimiz ne de sandık görevlilerimiz inanıyor. Biz bütün inancımızla Muharrem İnce’nin bu seçimin lideri olacağına inanıyoruz. İkinci turda bu seçimi kazanarak Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı olacağına inancımız tamdır. CHP, Aydın’da birinci parti olmaya devam edecek. Manipülasyonlara karnımız tok” dedi.
“ANADOLU AJANSIN SONUÇLARINI TANIMIYORUZ”
CHP Aydın Milletvekili adayı Süleyman Bülbül, Anadolu Ajansın manipüle ettiği sonuçları kesinlikle tanımadıklarını sert bir dille ifade etti. Bülbül, “Kesinlikle sonuçlar manipüle edilmiş. Bizler almış olduğumuz bilgiye göre Muharrem ince önde gidiyor. Aydın’da da CHP 5 milletvekili çıkaracak. Bizler sonuçları sağlıklı bir şekilde almaya çalışıyoruz. Bekleyeceğiz ve sonucu göreceğiz” diye konuştu.
“TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR”
İl Başkanlığında partililerle birlikte seçim sonuçlarını an be an takip eden CHP Aydın Milletvekili adayı Kemal Güneri ise, “Türkiye artık bir değişime ihtiyacının olduğunu gösteriyor. Anadolu Ajansının her zamanki gibi sonuçları açıklarken manipülasyonla başlattı her şeyi. Halkımız müsterih olsun. Sandıklarına sahip çıkacak bir CHP var. Sonuçlar bize de geliyor. Bizim gördüğümüz tabloda bu iş Muharrem İnce’nin lehine sonuçlanacaktır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat