Apaydın, çocukların engellerini kaldırdı

AYDIN 24 SAAT 15 Kasım 2018 11:33
Videoyu Aç Apaydın, çocukların engellerini kaldırdı
A
a

Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, dört engelli çocuğun bulunduğu ve yol olmadığı için ailelerinin sırtında taşıyarak gelip götürdüğü çocuklar için Yazıkent Mahallesi Kızılcakır Mevkii'nde yol projesi başlattı.

Yazıkent Mahallesi Kızılcakır Mevkii'nde yaşayan dört engelli çocuk, yol olmadığı için okula ve mahalleye gitmek istediğinde ailelerinin sırtında taşınıyordu. Engelli Ömer Uymaz'ın (9) babası Ali Duymaz, yaşadıkları yol sıkıntısını Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın'a anlattı. Duymaz'ın talebine sessiz kalmayan Apaydın, Kızılcakır Mevkii'nde yol projesi başlattı.

"MAĞDURİYETİ DUYUNCA YÜREĞİMİZ BURKULDU"

300 metrelik yolun bir hafta içinde tamamlandığını belirten Apaydın, "Bir babanın engelli oğlu için ettiği talebe sessiz kalamazdık. Vatandaşlarımız burada büyük bir mağduriyet yaşıyordu. Çocuklarını okula ve başka yerlere götürmek için sırtında taşıyan aileleri duyunca yüreğimiz burkuldu. Yol her zaman yapılacak bir hizmet. Önemli olan mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek" diye konuştu.

"BEN BİR BABAYIM, OĞLUMU SIRTIMDA DA KUCAĞIMDA DA TAŞIRIM"

Tozlu ve taşlı yollardan tekerlekli sandalyeden geçemediği için oğlunu sırtında taşıyan Ali Durmaz, "Ben bir babayım. Oğlum fiziksel engelli olduğu için tekerlekli sandalyeye mahkum. Onu sırtımda da kucağımda da çok taşıdım. Biz yolumuzun olmamasından çok çektik. Özellikle kışın yağmurda, çamurda çocuklarımızı okula götürmekte büyük mağduriyet yaşadık. Başkanıma gidip söyledim. Bir dediğimi iki etmedi ve yolumuza kavuştuk" diyerek Apaydın'a teşekkür etti.

Yazıkent Mahalle Muhtarı Rıza Bayraktar, "Başkanımız sosyal belediyeciliğin gerektirdiği her türlü hizmeti bize getiriyor. Mahallemiz için her konuda bize destek olup sorunlarımıza çözüm getiriyor. Mahallemizde 3 kilometre yol yaptı. Kızılcakır Mahallesi'ndeki mağdur ailelerimizin sıkıntısına duyarsız kalmadı" dedi.

Teşekkürlerini ileterek evlerinde ağırlayan mahalleli Apaydın'a çiçek taktim etti. 

Kaynak : Denge gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat