Atay'dan miting gibi adaylık açıklaması

AYDIN 24 SAAT 23 Ekim 2018 16:35
Videoyu Aç Atay'dan miting gibi adaylık açıklaması
A
a
Efeler Belediye Başkanlığına aday adaylığı için başvurusunu geçtiğimiz günlerde yapan CHP Aydın eski milletvekillerinden Fatih Atay, düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyuna da açıkladı. Atay’ın açıklaması yoğun katılım ile mini mitinge dönüştü.

Geçen hafta CHP Aydın İl binası önünde kalabalık bir katılım ile tekrar Efeler Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan mevcut Başkan Mesut Özakcan’dan sonra, eski milletvekili Fatih Atay da yoğun bir katılım ile Efeler Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

“O IŞILTI BİZİ BAŞARIYA GÖTÜRECEK”

CHP Efeler İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantının yoğun ilgi görmesi üzerine sokakta yapılan aday adaylığı açıklamasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yakınlıkları ile bilinen Başkan Yardımcısı Evrim Karakoz, yine ismi Efeler Belediye Başkanlığı için dillendirilen Barış Altıntaş, İl Başkanı Ali Çankır’ın hazır bulunması, ‘Başkan Çerçioğlu Efeler Belediyesi için Fatih Atay’ı mı aday gösterecek’ söylemlerine neden oldu. Toplantıda konuşan Atay, Büyükşehir ile ilçe belediyesi arasındaki ‘senin işin, benim işim’ sorunlarını ortadan kaldıracaklarını ifade etti. 3 dönem milletvekilliği yaptığını hatırlatan Atay partililerine, aday olması konusunda ısrarcı oldukları için bu yola çıktığı söyledi. Yerel yöneticiliğin milletvekilliğine göre daha farklı bir görev olduğunu açıklayan Atay, “Yerel yönetimi başarıp başaramayacağımı düşündüm. Okudum, araştırdım. Önce bilgi sahibi oldum. O bilgilerimi zaman zaman gelip, aday olmam yönünde ısrar eden arkadaşlarımla, partililerimle paylaştım. Projelerimi anlattım. Baktım gördüm ki, bütün partililerimin gözlerindeki o ışıltı bizi başarıya götürecek. O ışıltı nedeniyle aday adayı olmaya karar verdim” ifadelerini kullandı.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Efeler’de çok önemli çalışmalara imza atacağını ve Atay, “Aydın’ı dönüştüreceğiz. Büyükşehir ile uyum içinde bir ekip olarak bunu yapacağız. Yoldaki parke taşı tartışmasına, ‘Bu sokak bize ait değil Büyükşehir’e ait’ tartışmasına son vereceğiz. Siyaset, tek başına yapılan bir iş değil. Belediye başkanlığı da tek başına yapılan bir iş değil. Eğer, arkamda örgütüm olursa, siz olursanız başarmayacağım hiçbir şey yok, inanın. Hep birlikte, Efeler’i marka şehir haline getireceğiz. Bunun için oy istiyoruz. Bunu başaracağız. Ülkemizdeki bu kadar büyük kaosun yaşandığı, ekonominin alt üst olduğu, adaletin yok sayıldığı, her şeyin bir kişinin emrine verildiği süreç içinde umudumuzu yitirmeden, hep birlikte dimdik olacağız, başaracağız. Yeter ki, siz arkamda olun. Hep birlikte çalışacağız, üreteceğiz. Hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

Fatih Atay’ın miting havasında geçen etkinliğine, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Karakoz, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Barış Altıntaş, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir ve çok sayıda partili katıldı. 

Kaynak : Denge gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat