Aydın BŞB, Söke’de yatırımlara hız verdi

AYDIN 24 SAAT 20 Haziran 2017 14:50
Videoyu Aç Aydın BŞB, Söke’de yatırımlara hız verdi
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Söke’ye yatırım ve hizmet getirmeye devam ediyor. Daha önce Söke'nin beldesi olan Bağarası ve Sarıkemer mahallerinin kanalizasyon ve alt yapı çalışmalarında sona gelindi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, seçim döneminde Bağarası halkına verdiği sözü yerine getiriyor. Bağarası Mahallesinin en önemli ihtiyaçlarından olan alt yapı projesi Büyükşehir sayesinde hayata geçiyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin Bağarası Mahallesinde vermiş olduğu iftar yemeğinde Başkan Çerçioğlu tarafından ihalesinin 12 Temmuz'da yapılacağının müjdesi verilen büyük proje için Bağarası Muhtarı Ahmet Özdemir; “Allah başkanımızdan razı olsun. Bizim için hayal gibi bir şey Bağarası halkı bunu bekliyordu. Belki olmayacağı yönünde bazılarında kanaat vardı ancak ben hiçbir zaman Başkan Çerçioğlu’na karşı inancımı kaybetmedim. Bugün Bağarası için büyük gün .Hayırlı Uğurlu olsun. Başkan Çerçioğlu en çok istenen en ihtiyaç olan hizmeti Bağarasına getiriyor” dedi.
KAMULAŞTIRMA SÜRÜYOR
Yaklaşık 19 milyon TL'ye mal olacak ve 18 ay gibi sürede bitecek olan kanalizasyon yapım işinin Söke’ye ve Bağarası’na hayırlı uğurlu olmasını dile getiren Aydın Büyükşehir Belediyesi ekipleri; "Hep söyledik Sayın Başkanımız, Bağarası’nı ziyaret ettiğinde belediye binasını göstererek bu belediyenin kapıları kapanmayacak size burada kapanan belediyenizin yokluğunu hissettirmeyeceğiz demişti. Sosyal hizmetlerden tutun ASKİ’ye kadar her  hizmetimizden Bağarası mahallemize ulaşmıştır. 2015 yılında yaklaşık 60 yıllık sorun olan Kalcık diye tabir ettiğimiz bölgeye su getirilmiştir. Bugün ise Bağarası halkı için önemli olan başka bir rüya gerçek oluyor. Sayın Başkanımız yaklaşık 19 Milyon maliyetle 18 ay süreyle Bağarası’nı alt yapısına kavuşturuyor. Birincisi kademesi 32 bin 738 metre ikinci kademesi 12 bin 604 metre toplamda 45 bin 342 metredir. Aynı zamandan arıtma tesisimizin yeri içinde kamulaştırma çalışmalarımız sürüyor” dedi.
SARIKEMER MAHALLESİ'NİN İHALESİ BİTTİ
Sarıkemer Mahallesi'nin de kanalizasyon alt yapı yapım işinin ihalesinin 2 Haziran’da yapıldığını hatırlatan Büyükşehir yetkilileri; “Sarıkemer Mahallemizde içme suyu yapım işimiz 2 milyon 483 bin 467 TL maliyet, 23 bin metre kanalizasyon alt yapı yapım işimiz 14 milyon 683 920 TL maliyet ile 19 bin 419 metre 1. kademe ve 30 bin 915 metre 2. kademe toplam 50 bin 334 metre olan büyük hizmetimizin ihalesi 2 Haziran'da yapıldı. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun. İhale sonrası belirli bir sorgulama süreci var bu süreç tamamladıktan sonra ilgili firmaya yer teslimi yapılarak çalışmamız başlatılacaktır. Yine Sarıkemer mahallemizde artıma tesisimiz için kamulaştırma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
Kaynak : aydin ses
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat