Aydın Büyükşehir Belediyesi: ‘Önceliğimiz vatandaşımızın can güvenliğidir’

AYDIN 24 SAAT 1 Ağustos 2018 10:23
Videoyu Aç Aydın Büyükşehir Belediyesi: ‘Önceliğimiz vatandaşımızın can güvenliğidir’
A
a

Belediye şoförlerinin işten çıkarılması ile ilgili olarak yazılı ve görsel basında çıkan haberlere istinaden Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı açıklamada bulunuldu.

 

Yapılan açıklamada, “Bazı yazılı ve görsel basın yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin olarak bu basın açıklamasının yapılması zaruri olmuştur. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın can güvenliğidir. Bu nedenle belediye otobüslerinde (Sarı Civcivler) görev yapacak şoförlerimiz işe alınırken; çok ciddi direksiyon testi, sosyolog ve psikolog kontrolü ile işçi sağlığı ve iş güvenliği eğitimleri verilerek işe alınıyor. Göreve başlarken şoförlere; cep telefonu ile konuşulmaması, trafik kurallarının ihlal edilmemesi, aracın donanımı ile oynanmaması, güzergâh ihlali yapılmaması, yolcu güvenliğini tehlikeye atacak davranışlardan uzak durulması, trafik kurallarına uyulması vb. iş kuralları hakkında gerek yazılı, gerekse sözlü uyarılar yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın kaliteli, huzurlu ve sağlıklı koşullar altında seyahat etmesi bizim en büyük önceliğimizdir. Bu nedenle belirtilen kurallara ve trafik kurallarına uymayan şoförlere bugüne kadar asla müsamaha gösterilmemiştir. Bundan sonra da gösterilmeyecektir. Kendilerine işe girerken tebliğ edilen bu kuralları ihmal eden şoförler uyarılmakta, savunmaları alınmakta ve eylemlerinin ağırlığına göre gerekirse iş akitlerine son verilmektedir. Yapılan uygulama mevcut iş kanununa ve çalışma hukukuna tamamen uygundur. Vatandaşlarımızın can güvenliğini esas alan bu uygulamayı başka bir noktaya çekmeye, sanki sendikal haklar ihlal ediliyormuş gibi göstermeye ve böylelikle vatandaşlarımızın can güvenliğiyle oynamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

1000
icon
Aslı ünver 1 Ağustos 2018 11:31

Bizde yedik... işten çıkarttıklarına kılıf bulmak için bir personeli sabahtan akşama güvenlik kameralarını inceletmiş bulduğu ilk açığıda kullanmıştır!!

0 0 Cevap Yaz
Aslı ünver 1 Ağustos 2018 11:31

Bizde yedik... işten çıkarttıklarına kılıf bulmak için bir personeli sabahtan akşama güvenlik kameralarını inceletmiş bulduğu ilk açığıda kullanmıştır!!

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat