Aydın Büyükşehir Belediyesinden ‘AYBA’ açıklaması

AYDIN 24 SAAT 4 Ocak 2019 17:56
Videoyu Aç Aydın Büyükşehir Belediyesinden ‘AYBA’ açıklaması
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi, AYBA tarafından verilen sağlık hizmetleriyle ilgili açıklama yaptı. 


Aydın Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada; “Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza verilen evde bakım hizmetleri ile ilgili olarak yapılan açıklamalarda, şartları yerine getirildiği takdirde gerekli iznin verileceği ifade edilmiştir. Oysa ki; Aydın Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri altyapısı, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince yerinde incelenmiş, gerekli belgeler eksiksiz olarak İl Sağlık Müdürlüğü'ne derhal sağlanmış ve iznin verilmesi talep edilmiştir. Gelinen noktada, Sağlık Müdürlüğü tüm belgeleri inceleyerek 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname hükümleri açık olmasına rağmen Sağlık Bakanlığı'na 20 Mayıs2018 tarihinde ruhsatı kimin adına düzenleyeceğini sormuştur. 
Ruhsatı talep eden kurum Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmasına rağmen ve kanun hükümleri yeterince açıkken aylardır İl Sağlık Müdürlüğü'nce izin verilmemiştir, bunun yerine vatandaşlarımızın aldığı hizmeti durdurma yolu seçilmiştir. Buradan da anlaşılacağı gibi Aydın büyükşehir Belediyesinin Evde Bakım Hizmetleri Mevzuatı kapsamında, bu hizmeti vermek için fiziki, teknik ve insan kaynağı açısından hiçbir eksiği bulunmamaktadır ve bu durum aylardır İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çok iyi bilinmektedir. 
Kamu vicdanının rahatlatılması ve hizmeti bekleyen binlerce insanın gelinen noktada yaşadığı mağduriyetin ortadan kaldırılması adına; ivedilikle gerekli iznin verilmesi ve halkımızın almaktan mahrum bırakıldığı hizmete tekrar kavuşabilmesi en büyük isteğimizdir” ifadelerine yer verildi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat