Aydın'da "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı

AYDIN 24 SAAT 31 Mart 2017 12:27
Videoyu Aç Aydın'da "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı
A
a

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı çerçevesinde Kuşadası'nda esnaflarla görüştü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan Nacar, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" Programı çerçevesinde Kuşadası'nda esnaflarla görüştü.

Aydın'da

Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı ziyaret eden Nacar, Oda Başkanı Halit Şakar'dan Kuşadası turizmi, esnafı ve ekonomisi hakkında bilgiler aldı.

Odalarla proje geliştirerek iş gücünü geliştirmeyi planladıklarını aktaran Nacar, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı kapsamında başarılı ve verimli bir süreç yaşanıyor. Devlet olarak tüm vergi ve primleri karşılıyoruz. Esnafa ve iş yeri açmak isteyenlere destekle işsizliği azaltmayı hedefliyoruz." dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Şakar'la "Deniz Yıldızı" adını verdikleri proje üzerinde ilk çalışmalarını gerçekleştireceklerini belirten Nacar, "Bu proje kapsamında Kuşadası'nda yaşayan engelli vatandaşlarımıza kurs açılacak. Kurs boyunca engelliler her gün 30 lira ücret alacak." diye konuştu.

Nacar daha sonra SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin Kahraman, Aydın SGK İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve Aydın İŞKUR İl Müdürü Remzi Terzi'yle esnaf ziyaretinde bulundu.
Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat