Aydın’da AK Parti ve MHP’nin şansı yok

AYDIN 24 SAAT 29 Ekim 2018 15:26
Videoyu Aç Aydın’da AK Parti ve MHP’nin şansı yok
A
a

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “yerel seçimlerde ittifakın olmayacağı” açıklamasından sonra Aydın’da AK Parti ve MHP’nin seçim kazanma ihtimali kalmadı.

 

Tüm hesaplarını Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde devam etmesi ve ortak adayla CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun karşısına çıkma üzerine kuran AK Parti ve MHP’nin ihtimal olan seçim kazanma planları suya düştü. Yapılan tüm anketlerden büyük bir farkla önde çıkan CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun karşısında AK Parti-MHP olarak seçime girmeyi planlayan AK Partili ve MHP’li yöneticiler peş peşe gelen açıklamalarla şoke oldu. Özellikle AK Parti tabanının ortak aday çıkmaması durumunda seçimlerden umutsuz olduğu bilgisine ulaşılırken MHP’li seçmenin seçim kazanmayı imkansız olarak değerlendirdiği kaydedildi.

CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun 2019’da yapılacak yerel seçimlerde yeniden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Siyasi çevreler tarafından yapılan değerlendirmelerde, Mustafa Savaş’ın AK Parti’den aday gösterilmesi durumunda 2014 seçimlerindeki farktan daha büyük bir oy farkıyla seçimleri kaybedeceği söyleniyor. Yapılan anket ve kamuoyu yoklamaları sonrası MHP’nin adayının Ümmet Akın olması durumunda 4. parti olarak sandıktan çıkması bekleniyor.

Kaynak : Haber Aydın
1000
icon
Orhan 3 Kasım 2018 22:10

Saçma yanlı

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat