Aydın’da coşkulu 23 Nisan kutlaması

AYDIN 24 SAAT 23 Nisan 2018 13:09
Videoyu Aç Aydın’da coşkulu 23 Nisan kutlaması
A
a

Aydın’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM açılışının 98’inci yıldönümü Aydın’da coşkuyla kutlandı. Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çelenk sunmasıyla başlayan törenler, öğrenci kortejinin kutlamaların yapılacağı Adnan Menderes Stadyumu’na kadar yürüyüş yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Ahmet Hünük yaptı.


Öğrencilere kendilerine güvenen bireyler olmak için mücadele etmeleri gerektiğini belirlen Hünük, “Tüm çocukların bayramını en samimi duygularımla kutlarken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal’i, Kurtuluş Savaşı’nı sevk ve idare eden silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Tarihimizin her dönemi birçok başarı hikâyeleri ile doludur. Yakın tarihimizde Çanakkale, Sakarya ve Kut’ül Amare gibi önemli zaferler bulunmaktadır. Bunların her biri bize bugün nerden geldiğimizi, kim olduğumuzu gösteren bir pusuladır. Pusulasız bir gemi nasıl ki yönünü bulamazsa tarihinden habersiz nesiller de istikametlerini kaybederler. Bu vatan bizim binlerce yıllık tarihimizde ki sığınağımızdır. Vatanımızın her taşına her karış toprağına gerekirse hayatınız pahasına sahip çıkın. Aydınlık yarınlarımızın ve geleceğimizin emaneti sevgili çocuklarım, Gazi Mustafa Kemal’in emaneti Cumhuriyetimizin gençleri ve geleceğimizin mimarı olarak damarlarınızda taşıdığınız asil kanın gücünü hissedin. Okuyan araştıran sorgulayan bilim ve teknolojiyi gerekli bir şekilde kullanan milli ve manevi değerleriyle, insan hayatının haklarına saygılı kendine güvenen bireyler olmak için mücadele edin. Böyle yetiştiğiniz müddetçe ülkemiz ve insanlık adına büyük başarılara imza atacağınıza eminiz  ve sizlere güveniyoruz” dedi.
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, törende 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla il genelinde yapılan resim, şiir ve kompozisyon dallarındaki yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye verdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği 23 Nisan kutlamaları halk oyunları ve spor gösterileriyle sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat