Aydın'da şok olay

AYDIN 24 SAAT 28 Ocak 2019 11:37
Videoyu Aç Aydın'da şok olay
A
a

Eşinin doğumuna 10 gün kala şok yaşadı

Aydın’da bir vatandaş imam nikahıyla evlendiği eşinin doğumuna 10 gün kala başka bir adamla resmi nikah kıydığını öğrenince şok oldu. 
Aydın’ın Efeler İlçesinde 2 yıl birlikte yaşayan Ramazan Unutur (48), ve G. A’nın (37), Nuri isminde bir çocukları dünyaya geldi. Ancak çocuk doğmadan G.A., ortadan kaybolup başka bir erkekle evlendi ve çocuğu da resmi nikah kıydığı N.İ.’nin (79) üstüne kaydettirdi. Ramazan Unutur, çocuğun kendine ait olduğu gerekçesiyle imam nikahıyla evlendiği G.A.’yı mahkemeye verdi.

Mahkemede Unutur, DNA testi ile çocuğun öz oğlu olduğunu kanıtladı. Çocuğun velayetini istemesine rağmen mahkeme velayeti annesine, baba ayda iki kez görmek şartıyla verdi. Mahkeme kararı olmasına rağmen baba Unutur, oğlunu göremediğini iddia ederek velayetin kendisine verilmesini istiyor.
Geçimini kokoreç yaparak sürdüren Ramazan Unutur, önceden birlikte yaşadığı G.A’nın 9 yaşındaki oğlunu evlendiği N. İ.’nin ismini vererek onun kütüğüne geçirmesi kabullenemediğini söyledi. Ramazan Unutur, G. A. ile birliktelikten olan 9 yaşındaki oğlunu mahkeme kararıyla bile göremediğine değinerek, “G. A. ile 2008 ila 2010 yılları arasında imam nikahıyla birlikteliğimiz oldu. Beni çok sevdiğini söyleyerek bir çocuğumuzun olmasını istedi. Daha sonra hamile kaldı. Doğuma 10 gün kala benden bir daire almamı istedi. O an için benimde böyle bir imkanım olmadığı için ortadan kayboldu. Aynı gün kaybolduğu için Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına şikayetçi bulundum. Çocuğu nerede ve kimin yanında dünyaya getirdiğini bilmiyorum.”  diye konuştu. 

“ÖZ OĞLUMU EVLENDİĞİ KİŞİNİN ÜSTÜNE KAYDETTİRMİŞ”

Büyük bir oyuna geldiğinin farkına sonradan vardığını ifade eden Unutur, “Benim oğlumu benden sonra yaşadığı N.İ.’nin ismini vererek, onun üstüne kayıt yaptırmış. Bende bunu öğrenince Aydın 2. Asliye Ceza Mahkemesine dava açtım ve DNA testi istedim. Yapılan DNA testinde çocuğun benim olduğunu kanıtladım ve kendi nüfusuma aldım. Bunun üzerine oğlumun velayetini mahkeme kararıyla istedim. Ama mahkeme çocuğu bana değil annesine verdi. Mahkeme oğlumun 15 günde 1 gün ve bayram günlerinin son günü bende kalmasına karar verdi.  2014 yılından beri çocuk onda kalmasından dolayı aylık 400 TL nafaka ödüyorum.” dedi.

“DAYANACAK GÜCÜM KALMADI”

Yetkililerden yardım isteyen baba Unutur, “Çocuğumu görmeye gittiğim zaman bana icra yoluyla gelmemi istiyor. Bende öz oğlumu görmek için sayısını bile unuttum çok kez icraya 500 TL para yatırarak çocuğumu alabiliyordum. Artık dayanacak gücüm de, param da kalmadı. 2018 Temmuz ayından beri icraya para veremiyorum ve dolayısıyla öz evladımı göremiyorum. Çocuğumun okuduğu okulda bile göremiyorum. Öyle bir yasak koymuş. Elimde mahkeme kararı var, 15 günde bir bende kalması lazım ama ben çocuğumu göremiyorum. Çocuğa bakacak bir anne değil. Oğlumda annesinin yanında kalmak istemiyor. Amacım çocuğumu onun elinden kurtarmaktır. 24 Ocak 2012’de açtığımız davaya, hakaret ve çocuk velayeti de eklenince davalar da halen devam ediyor” ifadelerini kullandı. 

Kaynak : aydınyenihaber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat