Aydın’da tiyatro haftası devam ediyor

AYDIN 24 SAAT 27 Mart 2018 12:31
Videoyu Aç Aydın’da tiyatro haftası devam ediyor
A
a

Aydın'da tiyatro dolu hafta, dün akşam "Aşk Bir Şey Değildir" oyununun sahnelenmesiyle başladı. Seyirciler tarafından da çok beğenilen ve yoğun ilgi gören oyunda Ececan Gumeci Ünal ile Aykut Ünal rol aldı.

Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunda evlilik kurumunda aşk, kadın-erkek ilişkisi üzerinden sorgulandı. Aydın Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun iki oyunun da prömiyerini yapacağı haftada, ilk olarak 27 Mart Salı günü ise saat 20.30'da Yunus Emre Gümüş'ün "Entrikalı Dolap Komedyası" adlı oyununun prömiyeri yapılacak.

Şehir Tiyatrosu'nun bu yılki oyunlarından olan tek perdelik "Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun" ise 28 Mart Çarşamba günü saat 20.30'da seyircinin karşısına çıkacak.

Şehir Tiyatrosu, bir tiyatro klasiği olan Moliere'in "Kibarlık Budalası"nı da seyirciyle buluşturacak. Cafer İlhan yönetiminde sahnelenecek olan oyunun prömiyeri 29 Mart Perşembe günü saat 20.30'da yapılacak.

30 Mart Cuma günü ise Türk tiyatrosunun iki usta oyuncusu Altan Erkekli ile Veysel Diker'in "Şifa Niyetine Müzikten Beri Sözden Öte" oyunu saat 20.30'da seyircinin karşısına çıkacak. Bir sahne gösterisi olan oyunda, "söz"de Altan Erkekli kendi yaşamından hikâyeler anlatacak, "müzik"te ise Veysel Diker sevdiği türküleri orkestrası eşliğinde seslendirecek.

Küçük seyircilerin de unutulmadığı tiyatro dolu haftada, 31 Mart Cumartesi günü ise saat 16'da "Bir Hayalim Var" adlı kukla ve çocuk tiyatrosu çocuklarla buluşacak.

Dünya Tiyatro Günü'nün bir haftaya yayılan programla kutlandığı Aydın'da, oyunlar Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu ve Kültür Merkezi'nde sahnelenecek ve ücretsiz olarak izlenebilecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat