Aydın'da Turizm Haftası Kutlamaları Kültür Gezileriyle Başladı

AYDIN 24 SAAT 20 Nisan 2017 11:25
Videoyu Aç Aydın'da Turizm Haftası Kutlamaları Kültür Gezileriyle Başladı
A
a

Aydın’da Turizm haftası kutlamaları il genelinde bulunan ören yerlerine düzenlenen kültür gezileriyle başladı.

Aydın’da Turizm haftası kutlamaları il genelinde bulunan ören yerlerine düzenlenen kültür gezileriyle başladı.

Aydın'da Turizm Haftası Kutlamaları Kültür Gezileriyle Başladı, System.String[]

Toplumda turizm bilincini geliştirmek amacıyla ülke genelinde her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kapsamında Aydın Valiliği bünyesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Efeler Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, TÜRSAB Kuşadası BYK Başkanlığı ve Aydın Turist Rehberleri Odası Başkanlığının katılımıyla kutlama komitesi oluşturuldu.

Kutlama Komitesinin belirlediği program dahilinde Turizm Haftası etkinlikleri yaklaşık 200 kişinin katıldığı Nysa ve Afrodisias antik kentlerine düzenlenen geziyle başladı. Afrodisias'taki geziye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay da katılarak katılımcılara Turizm Haftasının yanı sıra Afrodisias ile ilgili bilgiler verdi ve özellikle geziye katılan öğrencilerden Afrodisias'ı tanıtmalarını istedi.

Turizm Haftasının açılışı ise  Aydın Müzesi'nde gerçekleştirildi. Müze konferans salonunda başlayan etkinlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler adına saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının okunmasının ardından Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra Müze Sergi Salonuna geçilerek hep birlikte tarihi eserler gezildi. Müze yetkilileri tarafından müzedeki eserler hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Aydın'daki  Turizm Haftası kutlamaları 19 Nisan 2017 tarihinde fotoğraf sanatçılarının katılımıyla Efeler ilçesinde kültürel, tarihi ve turistik mekanlara yönelik düzenlenecek foto safari etkinliğiyle devam edecek. 22 Nisan 2017 tarihinde yetkililerin katılımıyla düzenlenecek Turizm Tanıtma Platformu Toplantısı ile sona erecek.
Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat