Aydın'ı fethedeceğiz

AYDIN 24 SAAT 12 Haziran 2017 16:30
Videoyu Aç Aydın'ı fethedeceğiz
A
a

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti’nin 6. Olağan Kongresi sürecinde Aydın'daki teşkilatların da tazeleneceğini belirterek, "Yenilenmiş teşkilatlarımızla 2019'da ki seçimlerde Aydın'ı fethedeceğiz" dedi.

AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nın 76’ncı İl Danışma Meclisi toplantısı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya AK Parti İzmir eski Milletvekili ve Aydın Koordinatörü Ali Aşlık, İl Başkanı Ömer Özmen, Kadın Kolları İl Başkanı Seda Sarıbaş, Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Enes Yıldız ile birlikte belediye başkanları, ilçe başkanları, parti yöneticileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti’nin 5. Olağan Kongre sürecinde göreve gelen parti yöneticilerinin önemli görevler üstlendiğini belirterek, “5’inci dönemde göreve seçilen parti yöneticilerimiz iki secim, bir darbe girişimi ve bir halk oylaması çalışmasıyla önemli vazifeyi omuzlarında taşıdı. Vefat edene kadar torunlarınıza anlatabileceğiz çok anlamlı bir süreci geride bıraktık. Bu süreç Türkiye tarihi açısından önemli bir görevdi. Güçlü Türkiye’nin temellerine güçlü bir harç koyduğunuz için şanslıyız” dedi. 
KONGRELER YENİLENME VE TAZELENMEDİR 
Ak Parti’nin 6. Olağan Kongre sürecinin başladığını ifade eden Özmen, şunları söyledi: “Genel Başkanımızın talimatıyla Ramazan Bayramdan sonra önce ilçe kongrelerimizi ardından il kongresini yeni yıla kadar tamamlayacağız. 2019’da ki üç seçim için başarıdan başarıya koşmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. AK Parti Aydın Teşkilatlarının tamamı şuan ikinci yılını doldurdu. Tüzüğümüz gereği kongreler iki yıldan az üç yıldan fazla sürede yapılamıyor. Bu bakımdan başlayacak olan 6. Olağan Kongre sürecinin hayırlı olmasını diliyorum. Kongreler AK Parti için bir yenilenme, tazelenme, yorulan arkadaşlarının yenileriyle yer değiştirme zamanıdır. Kesinlikle kongreler neticesinde ortaya çıkacak değişiklikler çalışkanlık veya başarısızlık eseri değildir. AK Parti’nin en büyük özelliği devamlı kendini yenilemesinde kendini tazelemesinde devamlı toplum içerisinde güçlü Türkiye’nin kuruluşunda yol alacak paydaşları çoğaltmasından geçmesidir. 6. Olağan Kongre döneminde de tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da AK Parti Teşkilatları güçlenerek birlikteliklerini arttırarak ve 2019 hedeflerine azimli bir şekilde yürüyeceklerdir. Bu kongrelerde oluşacak kadrolar 2019’da Aydın’da büyük bir zafere ulaşacak. Ramazan çalışmalarıyla ilgili ilçe teşkilatlardan rapor alıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı ‘Ramazanı vesile kılıp gönüllere girin’ şeklindedir. Ramazanın kalan süresinde vatandaş sofralarında yer alalım. İnşallah yenilenmiş teşkilatlarımızda Aydın'ı fethedeceğiz” 
TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU 
Özmen’in konuşmasının ardından AK Parti Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Seda Sarıbaş, AK Parti’nin 81 ildeki kadın kolları başkanlıkları içerisinde Mayıs ayında yaptıkları çalışmalarla Türkiye ikincisi olduklarını belirterek emeği geçen kadınlara teşekkür etti. Toplantının sonunda 16 Nisan Halk oylamasında Aydın’da ‘evet’in fazla çıktığı Köşk ve Karpuzlu ilçelerinde teşkilat başkanları çiçek ve plaketle ödüllendirildi. AK Parti Genel Merkezi’nin Mayıs  ayı Teşkilat Performans Sistemi’nde (TPS) birinci olan Nazilli İlçe Teşkilatı da plaketle ödüllendirildi. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat