Aydın'ın ilk ve tek uydu kanalı tvDEN, basınla buluştu

AYDIN 24 SAAT 28 Mart 2017 10:26
Videoyu Aç Aydın'ın ilk ve tek uydu kanalı tvDEN, basınla buluştu
A
a

Denge Medya Grup Bünyesinde yakın zamanda yayına başlayacak olan Aydın’ın ilk ve tek uydu kanalı tvDEN televizyon kanalının tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, Kahve Bahane’ de yapıldı.

Denge Medya Grup Bünyesi'nde yakın zamanda yayına başlayacak olan Aydın’ın ilk ve tek uydu kanalı tvDEN televizyon kanalının tanıtım ve bilgilendirme toplantısı, Kahve Bahane’ de yapıldı.

 

Toplantıya Aydın il genelinde görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin yanı sıra tvDEN televizyonun yönetim kadrosu katıldı. Toplantıda konuşan tvDEN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Aydın, 2013 yılında Denge Gazetesi’nin tüm il genelinde dağıtımıyla başlayan atılımının şimdi de Aydın’ın en büyük eksiği olan uydudan yayın yapan yerel televizyon kanalını kazandırmakla yeni bir atılım daha gerçekleştirdiklerini belirtti. Kendisine televizyonun teklif edilmesinden sonra satış sürecinin hızlı bir şekilde geliştiğini ve televizyon için kiraladıkları inşaata hızla başladıklarını söyleyerek “Denge Gazetesi olarak Aydın’a o kadar çok şey katmışız ki yerel bir televizyon kazandıracağımızın da duyulmasıyla tüm kentte büyük bir heyecan yaşandığını gördük. Öyle ki 3 ayda bitecek denilen televizyon inşaatımız yaklaşık bir aylık sürede tamamlanma aşamasına geldi. Bu süreçte Aydın halkından çok büyük destek gördük. Bu desteğin verdiği moralle televizyonun bir an önce yayına geçmesi için çalışmaları hızlandırdık. Bu hafta sonuna kadar test yayınımıza başlayıp 28 Nisan’da da televizyonumuzu resmen yayına başlatmış olacağız. Biz Aydın basınına öncülük ettik, bundan sonraki süreçte bu televizyonu hep birlikte Aydın’ın yerel haberleriyle tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Aydın’daki tüm basın mensubu arkadaşlarımıza kapımız açık, kendilerinden her türlü görüş öneri ve eleştirilerini bekliyoruz” dedi.

 

“AYDIN’IN İLK UYDUDAN YAYIN YAPAN TELEVİZYONU OLACAK”

Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Aydın yeni bir heyecan ve ekip ruhuyla Aydın’ın büyük bir eksikliği olan yerel kanalını açmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyerek, “Hani, Aydın’da Çıldır Havaalanı'nın açılmasının nasıl zorunlu olduğunu bu konuyla ilgilenenler dile getiriyorlarsa biz de yerel gazeteciler olarak Aydın’da uydudan yayın yapan bir televizyon eksikliğini fazlasıyla hissediyorduk. İlk etapta olmaz gibi gözükse de bu televizyon projemiz, Aydınlıların bize gösterdiği teveccühle olur noktasına geldi. Biz sadece bir atılım yaptık. Aydın’ın uydudan yayın yapan ilk televizyonu olacağız. Bu konuda bize teveccüh gösteren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Yerel Medya alanında birçok önemli projeye imza atan ve hedefe ulaştıran tvDEN’in Genel Müdürü Bülent Öztürk, tvDEN’in başarıya ulaşması için özveriyle çalışacağını kaydetti. Öztürk, Denge gazetesinin Aydın’daki güvenilirliği, vizyonu ve misyonun sağladığı pozitif enerji ile tvDEN’in Aydın’da kısa bir süre sonra sürede yayın hayatına başlayacağını söyledi. Öztürk, Denge gazetesinin Aydın’daki güvenilirliği, vizyonu ve misyonun sağladığı pozitif enerji ile tvDEN’in Aydın’da kısa sürede yayın hayatına başlayacağını söyledi. tvDen'in Aydın odaklı, Muğla ili ve 60 Avrupa ülkesini kapsayan bir yayın ağı olacağını belirten Öztürk, “Aydın medyasının önemli faktörlerinden biri haline gelen Denge Gazetesi, kendisinden beklenen atılımı gerçekleştirerek, sadece Aydın ve Muğla’nın değil, tüm Ege Bölgesi’nin sesi, soluğu olmak için ‘SenDEN, BenDEN, BizDEN’ sloganı ile yola çıkmış ve Tv'DEN logosu altında, bu hafta içinde 60’ı aşkın ülkeye ulaşacak uydu kanal projesini başlatmıştır. Hedefimiz yerel haberler olacak, her an haberin içerisinde olacağız. Bunun yanı sıra spor, magazin, gibi yayınlarla Aydın’ın ve Muğla’nın nabzını gündemde tutacağız” dedi. Öztürk, uydu frekans bilgilerinin 12265 Sembol Rate 27500, Polarizasyon V, Fec 5/6, Dsmart 209. Kanalda, Digtürk’te 178. kanalda (TURKSAT paketi) olduğunu söyledi. Görüş alışverişinde bulunulan toplantıda daha sonra tvDEN’in yeni binası gezildi.

 

Toplantıya; Denge Medya Grup Başkanı ve Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Aydın, tvDEN A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Emin Aydın, Denge Medya Grup Genel Müdürü Bülent Öztürk, tvDEN Proje Mimarı Selda Arslan Ünübol, tvDEN Hukuk Danışmanı Avukat Tuğçe Eryalçın, tvDEN RTÜK Danışmanı Bedri Sinan Ergün, tvDEN Marka Danışmanı M. Taylan Kozacıoğlu, tvDEN Teknik Danışmanı Zafer Sarıkaya, Müteahhit Erhan Oruç ve basın mensupları katıldı.

Kaynak : aydın denge
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat