Aydın MHP’den Türk Sağlık Sen’e ziyaret

AYDIN 24 SAAT 15 Mart 2017 11:14
Videoyu Aç Aydın MHP’den Türk Sağlık Sen’e ziyaret
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ve yönetim kurulu üyeleri 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle Aydın Türk Sağlık Sen sendikasına ziyarette bulundu.

Türk Sağlık Sen şube başkanı Ahmet Bozkurt ve yönetim kurulu nezdinde tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayan Burak Pehlivan; “Hasta olan ilk insanla tedavi eden ilk insanın yolları kesiştiği anda saygı ve şevkat ile medeniyet gelişmeye başladı. Merhum Hünkârımız Kanuni ne güzel söylemişti: “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Bu vesile ile -İslam medeniyetinin iftiharı, gönül insanımız, hikmet ateşiyle gönüller kavurmuş büyüğümüz hekimlerin Piri İbn-i Sina’yı da anmak istiyorum. Bazen vücuttaki bir soruna, bazen yürekteki bir sızıya, bazen de ruhun dehlizlerinde filizlenen bir derdi iyileştiren, yüz güldüren, sıhhatli bir hayat için deva üreten doktorlarımıza, hemşirelerimize ve sağlık çalışanlarımıza çok şey borçluyuz.

Sağlık alanındaki şiddetin önlenmesi, maddi ve manevi beklentilerin karşılanması konusunda siyasi sorumluluğumuzu yerine getirmek, bizim ödevimizdir. Şehit olan kahraman sağlık çalışanlarımıza rahmet diliyorum. Fedakarca mücadele veren sağlık kahramanları her türlü takdir ve tebriki ziyadesiyle hak eden, sıhhat ve afiyetimiz için emek harcayan sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutluyorum” dedi.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat