Aydınlı antrenör olimpiyatlarda

AYDIN 24 SAAT 5 Temmuz 2017 16:33
Videoyu Aç Aydınlı antrenör olimpiyatlarda
A
a

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Atletizm Milli Takım Antrenörü Burak Şevket Taş, Dünya Şampiyonu Milli Atlet Yasin Süzen ve bayrak takımında Dünya 3’üncüsü olan Şükrü Çetinkaya’nın antrenörü olarak Deaflympics 2017’ye katılıyor.

2016 yılında 400 metre dünya şampiyonu olan ve 2012 yılında 110 metre engelli branşında dünya rekoru kıran milli atlet Yasin Süzen ile 2016 yılında bayrak takımında yer alarak Dünya 3’üncülüğü elde eden Şükrü Çetinkaya’nın çalıştırıcılığını yapan Aydınlı atletizm milli takım antrenörü Burak Şevket Taş 18 - 30 Temmuz 2017 tarihleri arasında Samsun ilinde düzenlenecek 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında (Deaflympics) Türkiye’yi temsil edecek.

 

Hedef olimpiyat şampiyonluğu

 

Milli takım antrenörü Burak Şevket Taş, “Hedefimiz ülkemizi temsil edecek olan tüm sporcular gibi olimpiyat şampiyonluğu ve Türk Bayrağını göndere çekmektir. Sporcumuz Yasin Süzen ile daha önce dünya şampiyonluğunda bu duyguları yaşadık. Ayrıca sporcumuz Şükrü Çetinkaya ile de dünya 3’üncülüğü başarısını elde ettik. Ancak olimpiyat şampiyonluğu bizim için bambaşka bir heyecan olacak. Samsun’da yapılacak olimpiyat oyunlarında Yasin Süzen 400 metre ve 4x400 metre bayrak takımında yer alacak. Diğer sporcum Şükrü Çetinkaya ise 4x400 metre bayrak takımında yer alarak ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecekler. Kamuoyunda milli sporcumuz Yasin Süzen’in olimpiyat şampiyonluğu kesin gözüyle bakılsa da yaklaşık bir yıldır milli takım kamplarında antrenör arkadaşlarımızla birlikte olimpiyatlara hazırlandık. İnşallah bu yoğun çalışmalarımızın meyvesini alacağız. Ülkemizi kürsünün en üst basamağında temsil ederek Türk Bayrağımızı dalgalandıracağız” dedi.

Kaynak : İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

CHP Aydın'da kimleri milletvekili olarak görmek istersiniz ?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat