Aydınlı kadın girişimciler ürünlerini sergiliyor

AYDIN 24 SAAT 2 Mart 2018 10:37
Videoyu Aç Aydınlı kadın girişimciler ürünlerini sergiliyor
A
a

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Aydın Girişimciler Kurulu ve Aydın Kadın Girişimciler Derneği iş birliği ile düzenlenen el işi sergisinin açılışı yapıldı.

Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Aydınlı kadın girişimcilerin ürünlerini tanıtma imkanı bulduğu serginin açılışını Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger yaptı. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger sergiyi çok beğendiğini ve alışveriş yapma imkanı da bulduğunu kaydederek, “Bu işe emeği geçen bütün hanımefendilere teşekkür ediyorum. Kadın girişimciler grubu başta olmak üzere burada el emeği göz nuru ürünlere gönül veren hanımefendilere teşekkür ediyorum. Kadının girişimci olarak iş hayatının içinde yer almasına, Aydın’a gelen turistlere yerel ve yöresel el emeği göz nuru ürünlere ihtiyacımız var. Yani dışarıdan gelen çakma ürünlere ihtiyacımız yok. Burada insanın kendisinin üretmesi ve satması her şeyden önemlidir. Turistler, özgün, el emeği, dünyada kıymeti karşılığı olan ürünleri bekliyor. Her yerde aynı olan fabrikasyon ürünleri kimse almak istemiyor. O yöreye özgü orijinalitesi ve kıymeti olan emek katılmış olan ürünler almak istiyor. Dolayısıyla turizm ve kadın girişimciler anlamında da beklediğimiz bir şey. Bunda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.
Bu tür organizasyonları desteklediklerini belirten Aydın Ticaret Borsası Başkanı Fevzi Çondur “Aydın Ticaret Borsası himayesinde bulunan TOBB Aydın Kadın Girişimciler Gurubunun organizasyonu ile yapılan “El ele, elden ele” satış sergisinin açılışında bir aradayız. Kadınlarımızın bu tip organizasyonları hem kendi iş birlikleri için hem de mikro anlamda kendilerine katma değer sağlamak için önemli organizasyonlar. Biz bu tip organizasyonları destekliyoruz. Kadın girişimciler kurulunun daha güzel projeleri var. Bu tip güzel projelerin devam etmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.
Aydın Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi-Ege Bölge Başkanı Esen Türker ise “200 kadın girişimci arasından 15 tasarımcı ekip seçtik. Şu an onlar ürettikleri ürünleri halkla buluşturuyorlar. Bu tasarımcı ekip Aydın’a özgü ürünleri üretip, bundan sonra ilçelerimiz ve Valiliğimiz Aydın’a özgü ürünleri diğer illere ve ilçelere hediye olarak gönderecektir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat