Aydınspor 1923’lü futbolcular engelli çocuklarla maç yaptı

AYDIN 24 SAAT 15 Aralık 2017 21:39
Videoyu Aç Aydınspor 1923’lü futbolcular engelli çocuklarla maç yaptı
A
a

TFF 3. Lig 3. Grup takımlarından Aydınspor 1923’ün futbolcuları, projesiyle Hacı Hüseyin Aslan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunda öğrenim gören zihinsel engelli çocuklarla gösteri maçı yaptı.

Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Spor Yöneticiliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri, Medya ve İletişim Dersi kapsamında hazırladıkları sosyal sorumluluk projesiyle Hacı Hüseyin Aslan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunda öğrenim gören zihinsel engelli çocuklar ile TFF 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Aydınspor 1923’lü futbolcuları Adnan Menderes Stadyumu’nda buluşturdu.
“Spor Engel Tanımaz” tanımaz pankartıyla sahaya çıkan Aydınspor 1923 ve Hacı Hüseyin Aslan Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulunda öğrenim gören zihinsel engelli çocuklar, gösteri maçı yaparak doyasıya eğlenerek futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.
Projenin amacını, engelli kardeşlerimizi topluma hazırlamak ve onların mutlu olmalarına katkı sağlamak olarak açıklayan BESYO öğrencileri Mete Bağbakan ve Ali Rıza Tosun “Aydınspor 1923 oyuncularıyla engelli kardeşlerimizi bir araya getirerek birlikte maç yapmalarını sağladık. Kardeşlerimizi sadece özel günlerde değil her gün hatırlamalıyız. Onların spor yapmasında hiçbir engel yoktur” diyerek katkılarından dolayı Aydınspor 1923 yönetimine ve futbolcularına teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat