Başkan Atabay'dan taşeron değerlendirmesi

AYDIN 24 SAAT 6 Ocak 2018 16:53
Videoyu Aç Başkan Atabay'dan taşeron değerlendirmesi
A
a

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay belediye bünyesinde 300 ila 400 arasında taşeronda çalışan işçinin kadroya geçeceğini belirtirken, ödeme konusunda da sıkıntı yaşamayacaklarını ifade etti.

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, haftalık basın toplantısında basınla biraraya geldi. Başkan Atabay belediyenin rutin çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek taşeron yasasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Atabay belediye şirketi DİBEL personelinin kadroya geçemeyeceğini belirterek, bunun dışında taşeronda çalışanlarının kadro verileceğini belirtti. 300 ila 400 arasında taşeronun Didim Belediyesinde kadroya geçeceğini belirten Atabay "Bundan sonraki süreçte taşerondan kadroya geçirdiklerimizin dışından personel alamıyoruz. Mevcutta belediyenin çalıştığı taşeron firmalarla yapılan sözleşmeler var. Bunların iptali söz konusu; bu iptal olunca da firmalara % 3 ila % 5 tazminat ödeme hakkı doğuyor ama bunlar daha netleşmedi."dedi.
Taşerondaki işçilerin kadroya geçişi sonrasında ortaya çıkacak olan maaş ödemelerle ilgili de konuşan Atabay “Her ay 2,5 trilyon maaş ödüyoruz fakat kadro geçişi de olsa maaşları ödemede sıkıntı olmaz. Belediyemizde paramız var. Biz göreve geldiğimizde israfın ve gereksiz giderin frenine bastık.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat