Başkan Çerçioğlu 25 yıllık sorunu çözdü

AYDIN 24 SAAT 12 Haziran 2017 16:54
Videoyu Aç Başkan Çerçioğlu 25 yıllık sorunu çözdü
A
a

Aydın Büyükşehir Belediyesi, il genelinde hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Koçarlı’nın Kızılcabölük Mahallesi’nin 25 yıllık su sorunu tamamen ortadan kalktı

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından Kızılcabölük Mahallesi’nde sondaj çalışması yapıldı. Uzun yıllardır kaynak suyu kullanan mahalle yaz aylarında sıkıntı yaşıyordu. Sorunu Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ileten Kızılcabölük Mahalle Muhtarı Hüseyin Esin’in isteği üzerine mahallenin su sıkıntısı anında giderildi.
Sıkıntının tespit edildiği bölgede tespit çalışması yapan ekipler yapılan sondaj çakma işleminden sonra hat döşedi.  Kızılcabölük Mahalle sakinleri en büyük problemlerinin su sorunu olduğunu belirten ve bu sorunu çözen  Büyükşehir’e teşekkür eden vatandaşlar, “Allah arkadaşlarımızdan razı olsun. Canlarını dişlerine taktılar, bitireceğiz dediler ve bitirdiler. Emeği geçenlere ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Yaz aylarında büyük sıkıntı yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, sondaj çalışmasıyla beraber ortadan kalkan su sıkıntısı nedeniyle memnuniyetlerini dile getirerek “25 yıllık sorun Özlem Başkanımız sayesinde 1 günde çözüldü” dediler.
Muhtar Hüseyin Esin hizmetlerinden dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür ederek, “Özlem Başkanımıza konuyu ilettik. Hemen etüd çalışması yapıldı. Sondajımız çakıldı. Bugünde borularımız döşeniyor. 25 yıllık sorun 1 günde bitti. Başta Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve emeği geçenlere çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
Koçarlı’nın ilçe merkezine yaklaşık 40, Aydın merkeze ise 60 km. uzaklıkta olan Kızılcabölük Mahallesi’nde rakım 585. Koçarlı’nın en uzak mahallelerinden biri olan Kızılcabölük Mahallesi’ne gelen hizmet nedeniyle teşekkür eden vatandaşlar, “Aydın’ın büyükşehir olmasıyla beraber mahallemiz hizmet almaya başladı. Merkezde yaşayanla köyde yaşayana eşit hizmet götüren Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat