BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ’Nİ İNCELEDİ

AYDIN 24 SAAT 30 Mart 2017 13:51
Videoyu Aç BAŞKAN ÇERÇİOĞLU ATATÜRK SPOR KOMPLEKSİ’Nİ İNCELEDİ
A
a

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Kemer Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden Atatürk Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Kemer Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden Atatürk Spor Kompleksi’nde incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında firma yetkililerinden bilgiler alan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Spor Kompleksi Aydın’ın yıllardır eksikliğini duyduğu çok önemli bir ihtiyacı giderecek. Ayrıca, yetenekli genç sporcularımız için sağlıklı bir alt yapı kaynağı olacaktır. Aydın’dan Türkiye şampiyonları çıkaracağız. Yeter ki bizler gençlerimize alt yapı imkanlarını hazırlayalım.” şeklinde konuştu.

Olimpik yüzme havuzlu tesis, Aydın’dan şampiyonlar yetiştirecek

Atatürk Spor Kompleksi, 22 bin metre kare alanda ve 24 milyon TL maliyeti olacaktır. İçerisinde; açık olimpik yüzme havuzu, kapalı yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, engelli çocuk ve vatandaşların yararlanabileceği rehabilitasyon havuzları, terapi merkezi, kafeteryalar, yeşil alan ve otoparklar bulunmaktadır. Tesis bünyesindeki güneş enerji panelleri ile gün içinde harcadığı enerjisini kendisi üretecek.

Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon
Mehmet öztürk 31 Mart 2017 00:41

Çok güzel bir yatırım tebrik ederim.Yapılan tesisleri efektif bir şekilde kullanıma açmakta yapmak kadar önemli bu konuda dikkatli davranmalı beden eğitimi spor okullarının antrenörlük mezunu gençleri spor kompleksinde istihdam ederek Aydınlı çocukların herhangi bir ücret ödemeksizin spor yapmaları sağlanmalıdır.Bu tip tesislerde eğlence olsun diye spora başlayan çocuklarımızın sayısı ne kadar çok olursa ileride sporu meslek haline getirecek milli formayı giyecek sporcuların çıkma şansıda bir o kadar yüksek olacaktır👏

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat