Başkan Dinçer Çinelilere çağrı yaptı

AYDIN 24 SAAT 26 Kasım 2018 14:01
Videoyu Aç Başkan Dinçer Çinelilere çağrı yaptı
A
a

Nüfusun 50 binin altında kalması halinde Büyükşehir Meclisi’nde temsil oranının düşeceğini, yatırımların da azalacağını belirten Çineliler, yerel seçimlere kadar bin kişinin ikametgahını ilçeye aldırmak için çalışacak

Aydın Çineliler Derneği, 31 Mart yerel seçimleri öncesi nüfus seferberliği başlattı. Yılbaşına kadar en az bin vatandaşın ikametgahını Çine’ye aldırmak için çalışacak olan Çineliler, proje sonunda emeği geçenlere teşekkür belgesi takdim edecek. Azalan nüfusun konuşulduğu toplantının açılış konuşmasını yapan Aydın Çineliler Derneği Başkanı Altuğ Karaköse, “1 Ocak 2019’a kadar nüfusumuzu 50 binin üzerine çıkartmak zorundayız. Yıl başına kadar sayımızı arttırmamız lazım. Çine’den su içmiş, köfte yemiş, kız almış, kız vermiş herkes; nüfus müdürlüklerine gidip ikametgah belgelerini Çine’ye aldırsın. Bunun için el birliği ile çalışacağız. Çine için herkes taşın altına elini koysun” diye konuştu. Toplantıya katılan Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer, nüfusun 50 binin altında kalması halinde Büyükşehir meclisinde Çine’nin temsil oranın azalacağını ifade etti.
BAŞKAN DİNÇER ÇAĞRI YAPTI
Dinçer, nüfüsun azalmasıyla yatırımın da düşeceğini belirterek, “Çine’de doğmuş, yaşamış, havasını solumuş vatandaşlarımız çeşitli sebeplerden dolayı Aydın merkeze, Kuşadası’na, Bodrum’a yerleştiler. Onlara hak veriyoruz. Bizim onlardan bir ricamız olacak. Şu anda nüfusumuz her gün 300 kişi azalarak gidiyor. Bu yıl ilçemizde 49 bin 540 kişi var. Büyükşehir yasasına göre 100 bin ile 50 bin nüfuslu ilçelerin kriterleri farklı oluyor. En büyük etken de temsil oranı. Biz Çine’yi Büyükşehir’de 5 meclis üyesi artı bir belediye başkanıyla temsil ediyoruz. Eğer bu seçimlerde 50 binin altında kalırsak temsil etme sayımız 3 artı bire düşecek. Aydın’daki sözümüz biraz daha kısılacak. Bunun yanında ilçemiz daha az yatırım alacak. Toplantımızın amacı işimizi garantiye alıp bin kişinin ikametgahını Çine’ye aldırmak” yorumunu yaptı.

Kaynak : Manşet Aydın
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat