Başkan Özakcan; "3 Şubat Aydın için onurlu bir gün"

AYDIN 24 SAAT 2 Şubat 2018 11:43
Videoyu Aç Başkan Özakcan; "3 Şubat Aydın için onurlu bir gün"
A
a

Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 87. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Özakcan, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Aydın için önemli ve onurlu bir gün. Cumhuriyetimizin kurucusu, vatanımızın kurtarıcısı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydınımızı Cumhurbaşkanı olarak ziyaret edişinin 87. Yılını kutluyoruz. Aydın halkı 3 Şubat 1931 tarihinde büyük bir coşku ve heyecan içinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü karşılamışken bugün de onun kentimize gelişini kutlamanın bahtiyarlığını yaşıyoruz.
Aydın, tarihi boyunca Efeler ve halkıyla birlikte bağımsızlığa olan tutkusu ve işgale karşı direnişi ile hep sembol olmuştur. Biliriz ki Aydın’ın dağlarından havalanan her kuşun kanadında bile özgürlük, mücadele, yiğitlik vardır. Her Aydınlının yüreğinde düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan büyük bir lider Mustafa Kemal Atatürk, karakterinde de Efelik vardır.
Anadolu’nun ekonomik, siyasi ve kültürel yönden durumunu tespit etmek, Anadolu’daki değişimleri, gelişimleri ve yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için çıktığı seyahatlerin arasında Aydın ziyareti de yer aldı. Kurtuluş Savaşı'nda en çok baskıya, zulme uğrayan şehirlerden biri olan Aydın’a düzenlenen bu ziyaret Aydınlılar için gururun taçlandığı bir gün olmuştur. Milli mücadele yıllarındaki gayret ve başarıları Atatürk tarafından takdir edilen Aydınlılar 87 yıldır taşıdıkları bu gururu, her 3 Şubat günü coşku içerisinde yaşamış ve bundan sonraki 3 Şubatlarda da yaşayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Önder Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 87. Yıldönümünü kutluyor ve Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmet duyguları ile anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat