Baydar, AK Partililere seslendi!

AYDIN 24 SAAT 11 Nisan 2018 14:50
Videoyu Aç Baydar, AK Partililere seslendi!
A
a

Karacasu’daki yüzme havuzu temel atma töreninde konuşan CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, AK Partili milletvekillerine seslendi.

30 Mart 2019 yerel seçimlerinde, AK Parti Milletvekilleri Abdurrahman Öz, Mehmet Erdem ve Mustafa Savaş'a, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na rakip olabilme cesaretlerinin olup olmadığını soran Baydar, “Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız ve Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nun rakibi var mı? Bu AKP’li milletvekillerine soruyorum. Cesaretiniz var mı? Bizim adayımız Özlem Çerçioğlu’nun karşısına çıkmaya şu kadarcık cesaretiniz var mı? Bunlardan biri diyelim ki aday olarak çıktı, sormayacak mı Karacasulu kardeşim, '2002’den beri hükümetsin, Karacasu-Kuyucak yolunu 16 yıldır niye bitiremedin? Aydın Otobanını  niye yapmadın' diye sormayacak mı Aydınlı? Hangi çiviyi çaktılar Aydın’a. Tek bildikleri daire müdürlerinin tayinini yaptırmak. Aydın’da vatandaşın cebine girecek, onlara nefes aldıracak hiçbir şey yapmadılar. Ama yatıyorlar kalkıyorlar, Büyükşehir” dedi.
  “EN BÜYÜK İTTİFAK CHP”
  Türkiye’nin en büyük ittifakının Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu ifade eden Baydar, “CHP Türkiye’nin kurucu partisidir. Son günlerde moda oldu. E-devlette soy sop araştırma modası var. AKP’liler de girip bir bakıyor ki dedesi, ninesi CHP’li. Bu yüzden CHP’ye laf ederken dikkatli konuşunsunlar, zülfü yare dokunuyor. Dedelerinin, ninelerinin kemiklerini sızlatıyorlar. Biz sadece Aydın’da değil, tüm Türkiye’de belediye başkanlıklarını almaya hazırlanıyoruz. 3 Kasım 2019'da da Cumhurbaşkanlığını alıp milletvekilliği çoğunluğunu sağlayacağız. Vatandaşın milli gelirden pay alması anayasal hak olacak. Yurtlarla birlikte ana sınıfından üniversite sonuna kadar eğitim bedava olacak. Sağlık bedava olacak. Tarımda büyüme hamlesi yapacağız. 2019’da bunların hepsine Türkiye’nin 81 ilinde de meydanı dar edeceğiz ve sonunda devleti teslim alacağız” diye konuştu. 
Kaynak : ses gazetesi
1000
icon
Ahmet 12 Nisan 2018 20:11

Sayın Baydar seninde cesaretin varsa İsparta ,dan koy adaylığını.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat