Bergama’Da Mehmet Erdem Coşkusu

TÜRKİYE 12 Eylül 2014 15:36
Videoyu Aç Bergama’Da Mehmet Erdem Coşkusu
A
a

Bergamalılara Her Gün Farklı Bir Etkinlik Sunan 78. Uluslararası Bergama Kermesi’Nin 4. Gününde Mehmet Erdem Fırtınası Yaşandı.

Bergamalılara her gün farklı bir etkinlik sunan 78. Uluslararası Bergama Kermesi’nin 4. gününde Mehmet Erdem fırtınası yaşandı.
Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlikler saat 19:00 itibariyle başladı. Mehmet Erdem’den hemen önce Bergama Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu sahne aldı. THM Korosu’nun seslendirdiği şarkılar izleyicilere duygusal anlar yaşatırken, Cumhuriyet Meydanı da hınca hınç doldu. Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz ve Eşi, Bergama Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Zeynel Abidin Demirtaş, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve eşi Meltem Gönenç de meydandaki yerlerini aldılar. Sahne alan Mehmet Erdem sevilen şarkısı “Acıyı Sevmek Olur Mu” ile hayranlarına merhaba dedi. Popüler şarkısı “Hakim Bey” ile meydanı coşturan Erdem, kalabalıktan büyük alkış topladı. Gecenin sürprizi ise efsane trompet virtüözü Bergamalı Ergün Şenlendirici’nin torunu, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici’nin oğlu Ergün Şenlendirici’nin Mehmet Erdem’in orkestrasında yer alması oldu. Üçüncü kuşak Şenlendirici, klarnetiyle çaldığı parçalarla babasını aratmadı.
Yaklaşık iki saat süren konserin sonunda Mehmet Erdem’e teşekkür plaketi vermek üzere sahneye gelen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, ünlü sanatçıyı önümüzdeki yıl için bir kez daha Kermes’e davet etti. Ergün Şenlendirici’yi de tebrik eden Gönenç, “Türkiye’nin herhangi bir yerinde, hatta dünyanın herhangi bir yerinde klarneti bu kadar duygulu çalan, ona bir ruh üfleyen birisi varsa o Bergamalı’dır. Ergün Şenlendirici’yi de uzun yıllar büyük sanatçılarla birlikte izleyeceğimizi düşünüyorum. Yolu açık olsun” diye konuştu. Mehmet Erdem, gecede Soma’da yaşamını yitiren madencileri unutmadı. Ünlü şarkıcı, madencilerin anısına Neşet Ertaş’ın “Ah Yalan Dünya” şarkısını söyledi. Seyircilerden gelen yoğun istek üzerine “Gibi Gibi” şarkısını ikinci kez seslendiren Mehmet Erdem, sahneden de yine “Hakim Bey” ile ayrıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat