Bu askıda börek, baklava ve gözleme bedava

AYDIN 24 SAAT 15 Haziran 2017 11:46
Videoyu Aç Bu askıda börek, baklava ve gözleme bedava
A
a

Nazilli’de yıllar önce ekmek fırınlarının hayata geçirdikleri ‘Askıda Ekmek’ uygulamasını bir adım daha ileri götüren bayan girişimci ‘Askıda Börek, Baklava, Gözleme’ şekline dönüştürdü

Zafer Mahallesi Belediye Dükkanlarında faaliyet gösteren bayan girişimci Şehri Ünal, 5 yıl önce açtığı unlu mamüller işletmesinde son 2 yıldır  ‘Askıda Börek, baklava, gözleme’ uygulamasıyla ihtiyaç sahiplerine ekmek dışında börek, baklava, kurabiye, gözleme ve pohaça ikram ediyor. Öncelikle Anneleri yatalak veya iş göremez durumda olan ailelerin çocuklarının taleplerine öncelik verdiklerini ifade eden İşletmeci Şehri Ünal, “Önceleri gözleme-ayran şeklinde başlattığımız uygulamayı bugünlerde baklava, börek gibi lezzetleri annelerinin yapamaması nedeniyle özleyen muhtaç ailelerin çocuklarına da yapmaya başladık. Duyarlı vatandaşlarımızın destekleri sayesinde bu lezzetleri özleyen aileler ve çocukları çok utlu oldu” dedi.

Yardımseverlerin desteği çocuklara mutluluk oluyor
İŞKUR’un desteği ile beş yıl önce açtığı sadece unlu mamüllerden oluşan işletmesinde bayanlara istihdam sağlamasının yanı sıra muhtaç ailelerinde gönlünü kazanan genç işletmeci Şehri Ünal, “Dükkanımı açmadan öncede askıda ekmek uygulamasına zaten destek veriyordum. Üç-beş ne olursa muhtaca yardım etmekteydim. Kendi işimi kurunca askıda ekmek uygulamasını sürdüren ekmek fırınlarından farklı olarak ben de imal ettiğim yiyeceklerden oluşan ‘askıda börek, baklava, gözleme, ayran’ uygulamasını başlattım. Özellikle anneleri evde bu tür yiyeceklere yapamayan muhtaç ailelerin çocuklarına ulaştık. Evlerine kadar giderek ne istedilerse hazırlayarak götürüp teslim ettik. Bu uygulamamız hayırsever vatandaşlarımızdan destek gördü. Hergün 5-10 aileye destek oluyoruz. Destek verenler artarsa bu sayı da artacak. Kendi tespit ettiğimiz ve vatandaşların önerdiği ailelerin evlerine kadar giderek kimsenin ruhu duymadan hasretle istedikleri bizim yapabildiğimiz yiyeceklerden yaparak teslim ediyoruz. Daha çok çocuğumuzun mutlu olması için hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz” dedi.

Alışverişe gelen müşteriler uygulamanın çok faydalı bir şey olduğunu söyleyerek, memnuniyetlerini dile getirdiler. Vatandaşlar bu uygulamayla toplumun yoksul kesiminin korunup, kollanmasının en güzel örneklerinden biri olan uygulama sayesinde dilenciliğin azalacağını, hayırseverliğin artacağını ifade ettiler.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat