Buharkentli Çocuklar Kukla ve Balon Gösterileri ile Eğlendi

AYDIN 24 SAAT 26 Nisan 2017 14:03
Videoyu Aç Buharkentli Çocuklar Kukla ve Balon Gösterileri ile Eğlendi
A
a

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Buharkent Belediyesi’nin düzenlediği Kukla Kumpanyasında çocuklar doyasıya eğlendi.

Aydın’ın Buharkent ilçesinde Buharkent Belediyesi’nin düzenlediği Kukla Kumpanyası’nda çocuklar doyasıya eğlendi.

Buharkentli Çocuklar Kukla ve Balon Gösterileri ile Eğlendi, System.String[]

Buharkent Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen Geleneksel Kukla Kumpanyası projesi kapsamında çocuklar kukla ve sihirli balon gösterileri ile eğlenceli vakit geçirdiler.

Kültür Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Buharkent Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Kukla Kumpanyası Projesi kapsamında iki gün süren etkinliklerde, Kukla ve Sihirli Balon Gösterileri yapıldı.

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, bu tür projelerle kültür miraslarının korunmasına ve yayılmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

Başkan Erol, kültürel değerlere sahip çıkmak, gelecek nesillere kültür ve sanat zenginliklerini doğru biçimde anlatmak için, geleneksel değer ve bilgilere bağlı kalarak her yaş gurubundan insana hizmet götürmek, bütün vatandaşları bilgilendirmek, eğitmek ve üretime katmak için projeler üretip hayata geçirmekte olduklarını ifade etti.

Erol, " Ülkemizi tüm değer ve olgularıyla miras bırakacağımız çocuklarımızın zihinlerine, ruhlarına hitap eden projeleri hayata geçirmekten özellikle gurur duyuyoruz. Planladığımız Geleneksel Kukla Kumpanyası, görsel zekalarını geliştirmeleri ve geleneksel çocuk eğlencesi kültürünü hatırlamaları amacıyla çocuklarımızı kuklalarla buluşturmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Programa katılım sağlayan başta geleceğimizin mimarları çocuklarımıza, ailelerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız" dedi.
Kaynak : Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat