Bunu yapan vatan hainidir!

AYDIN 24 SAAT 15 Haziran 2017 11:35
Videoyu Aç Bunu yapan vatan hainidir!
A
a

MANŞET Gazetesinin ‘REZALET’ başlığıyla duyurduğu Yıldıztepe’deki taziye evine gelen Haluk Alıcık, yaşanan aymazlığı kendi gözleriyle yerinde gördü. 2014 yılında yaklaşık 200 bin TL’ye mal olan taziye evinin kullanılamaz hale getirilip talan edilişi karşısında derin bir sessizliğe bürünen Alıcık, 2 katlı binanın tadilattan geçirilip belediye sosyal hizmetler birimine tahsis edilmesini istedi.

Yıldıztepe Mahallesi Muammer Hastepe Caddesi üzerinde, 2014 yılında Nazilli Belediyesi tarafından yapıldıktan sonra hizmete açılan ve son 6 aydır kullanılmadığı için kaderine terk edilen taziye evine Başkan Haluk Alıcık el attı.

Belediye çalışanları ile taziye evine gelerek incelemelerde bulunan Başkan Alıcık, çevrede yaşayan vatandaşlarla istişarelerde bulundu.

Yıldıztepe Mahalle Muhtarı Ahmet Sak’ın taziye evinin bulunduğu alana sağlık ocağı yapılması isteğini göz önünde bulundurduklarını fakat alan ile ilgili farklı taleplerin de olduğunu belirten Başkan Alıcık şunları kaydetti:

“Muhtarımız sağlık ocağı istiyormuş. Sağlık Ocağı yapılabilir. Biz o alanı Taziye Evi olarak düşünmüştük. Herkesin fikrine ve görüşüne saygı duyuyoruz. Vatandaş sokak yerine taziyesini orada kabul etsin istedik. Eksiksiz bir taziye evi yaptık. Fakat vatandaş alana ilgi göstermedi. Aynı şeyi Muammer Aksoy ya da Yeşilyurt’ta yapsak farklı olurdu. Muhtarımız güzel düşünmüş. Sağlık Ocağı olarak değerlendirilebilir. Önemli olan o mahallede yaşayanların sahip çıkması.

Taziye Evi’nin camlarının kırılması ve talan edilmesi karşısında şaşkına dönen Belediye Başkan Yardımcısı Ender Vardar ise “Bunu yapan vatan hainidir” diyerek yapılanları kınadı.

Belediye çalışanlarına Taziye Evi’nin tadilatının yapılması talimatı veren Başkan Alıcık, alanın, vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet verebilmek için Belediye Sosyal İşler birimi olarak kullanılabileceği yönünde görüş bildirdi.

Çevredeki vatandaşlar ise, geçtiğimiz günlerde gece geç saatlerde bir aracın Taziye Evi önüne gelerek 2 kişinin ellerinde sopalarla camları kırdığını ardından kaçtıklarını belirtti.

Taziye Evi’nde yaptığı incelemeler sırasında vatandaşların yoğun ilgisi ile karşı karşıya kalan Başkan Alıcık, mahalledeki çocuklara oyuncak ve Nazilli Belediyespor forması hediye etti.

Kaynak : nazillimanset
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat