BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİNE’NİN ALTYAPISINA 33 MİLYON TL YATIRIM

AYDIN 24 SAAT 16 Temmuz 2018 15:51
Videoyu Aç BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİNE’NİN  ALTYAPISINA  33 MİLYON TL YATIRIM
A
a

Çine Akçaova Kanalizasyon Altyapısı inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.


Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Çine’de gerçekleştirilen büyük yatırımlar arasında yerini alan Akçaova Mahallesi kanalizasyon altyapısı inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun da sürekli bilgi aldığı çalışmalar çerçevesinde etkisini günden güne gösteren hava sıcaklığına ve yer yer zorlu zemin şartlarına rağmen faaliyetlerini kesintisiz sürdüren ASKİ ekipleri kanalizasyon inşaatını tamamlayarak bir an önce hizmete sunmak için yoğun çaba sarf ediyor.
AKÇAOVA’NIN KANALİZASYON HAYALİ 7 MİLYON 800 BİN LİRA YATIRIMLA GERÇEK OLUYOR 
Akçaova’nın uzun yıllardır beklediği kanalizasyon altyapısını tesis etmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren ASKİ Genel Müdürlüğü mahalleye proje kapsamında 7 milyon 853 bin lira yatırım gerçekleştirecek. Çalışmalar kapsamında 32 kilometre hat yapımı planlanan mahallede kısa sürede 3000 metrelik kısım tamamlanarak yaklaşık %10’luk fiziki gerçekleşme sağlandı. Çalışmalar tamamlandığında Akçaova Mahallesi sürdürülebilir, sorunsuz ve güçlü bir altyapıya kavuşacak.
ÇİNE’DE ALTYAPIYA 33 MİLYON TL YATIRIM 
Akçaova kanalizasyonunun yanı sıra Çine’de önemli altyapı çalışmaları yapan ASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri bugüne kadar 75.452 metre içme suyu, 20.807 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hat yapımı gerçekleştirdi. İçme suyu yeterliliğini sağlamak için 31 adet sondaj açarak ilçenin hizmetine sundu. ASKİ Genel Müdürlüğü yalnızca hat yapımı ve sondaj çalışmalarına 21 milyon TL yatırım yaptı. Öte yandan Mutaflar kanalizasyon hattı inşaatını tamamlayıp mahallenin kanalizasyon sorununu çözen ASKİ tüm altyapı çalışmaları neticesinde Çine’de toplamda 33 milyon TL’lik yatırıma imza attı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat