Büyükşehir itfaiyesinin başarısı göz doldurdu

AYDIN 24 SAAT 19 Aralık 2017 11:31
Videoyu Aç Büyükşehir itfaiyesinin başarısı göz doldurdu
A
a

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 18 Aralık Pazartesi günü meydana gelen üç ayrı yangında itfaiye ekiplerinin anında müdahalesi vatandaşların takdirini topladı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığında görev yapan itfaiye erleri, Nazilli’de aynı gün içinde çıkan üç yangına anında müdahalede bulundu. Sabah saatlerinde Turan Mahallesi’nde bir iş yerinde meydana gelen patlamaya, 4 dakika içinde olay yerine ulaşan ekipler, öğle saatlerinde ise Aydoğdu Mahallesi’nde, ocakta unutulan yemek sonucu çıkan küçük çaplı yangında kısa sürede olaya müdahale etti.

Nazilli İtfaiye Amirliği’ne bağlı ekipler akşam saat 22.30 sularında Yeni Mahalle 22 Sokakta 91 yaşındaki vatandaşın oturduğu evde çıkan yangına 1 dakika gibi kısa sürede yetişti. Alev ve dumanların arasına gözünü kırpmadan giren itfaiye erlerinin 91 yaşındaki kadını kurtarması, olay yerinde bulunan vatandaşları takdirini topladı. İtfaiye ekiplerinin çok kısa sürede yangına müdahale ettiğini söyleyen vatandaşlar, “Yangını fark ettikten sonra itfaiye ve 112 Sağlık ekiplerini arayanlar oldu ve ekipler anında olay yerine geldi. İtfaiye erlerinin yoğun dumana rağmen anında müdahalede bulunması ve hemen alevlerin arasına girerek yaşlı kadını kurtarması bizleri duygulandırdı. Canımızı ve malımızı kurtarmak için seferber olan itfaiye ve sağlık ekiplerine teşekkür ederiz” dedi

Öte yandan itfaiye ve sağlık ekiplerinin en çok zorlandığı anların, şoförlerin yol vermemesi ve sokağa gelişi güzel park edilen araçlar olduğu, öğrenildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat