Büyükşehirden Kuşadası’nda muhteşem projeler

AYDIN 24 SAAT 17 Nisan 2018 10:00
Videoyu Aç Büyükşehirden Kuşadası’nda muhteşem projeler
A
a

2017 yılı yaz sezonu başında sahil yerlerinin düzenleme ve tasarrufunun Aydın Büyükşehir Belediyesine geçmesinin ardından Kuşadası’nda Sevgi Yolu Plajı geçen yıl yapılan düzenlemelere bu yıl Sevgi Plajı’nda devam edildi.

Aydın'ın Büyükşehir olmasının ardından 3 yıldır tartışma konusu olan Kuşadası'ndaki sahillerindeki plajların işletmesi, 3 yıldır yürütülen hukuki sürecin ardından 2017 yaz sezonunda Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne geçti. Bundan sonra çalışmalarını vatandaşların çıkarları doğrultusunda hızlandıran Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Sevgi Plajını düzenledikten sonra 2018 yazına Ada beyaz evlerden Sevgi plajının oraya kadar olan bölgeyi hazırlıyor.

2018 yazına muhteşem projelerle hazırlanan Aydın Büyükşehir Belediyesi önce Halk Plajlarının bakım ve düzenlemesine başladı. Bisiklet yolu ve yürüyüş yolu şimdiden vatandaşların hizmetine sunuldu. Modern (asfalt) kaplama üzerine desen ve boyama yapılarak konforlu bir tartan alan hazırlandı. Duvarlar üzerine 50 cm yüksekliğinde banklar konuldu. Ayrıca plajlarda bulunan eski şezlong ve şemsiyeleri değiştirildi, büfe, cankurtaran kuleleri, tuvalet, duş ve soyunma kabinlerini plaja kurarak yeni sezona hazırlanıyor.

Çalışmaların yapıldığı beyaz evler sakinleri “Biz burada tatilciyiz. Büyükşehir’in iki yıldır sahillerimize yapmış olduğu hizmet bizleri şaşırtıyor. Çünkü böyle hizmet görmeye alışık değiliz.” diye konuşarak Başkan Çerçioğlu’nun hizmetlerini takdirle karşıladıklarını söylediler. Site Sakinleri,”Özlem Başkanımız ile birlikte harika hizmetlere şahit oluyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin eli değmeden önce sahiller bakımsız ve kirliydi. Büfeler yoktu, duşa kabin, tuvalet imkanları yetersizdi. Yol yürünemeyecek hale gelmişti. Düşenler dahi oluyordu. Şimdi ise yollarımız yatak gibi dümdüz oldu. Özlem hanımın eli değdikten sonra sahillerimiz de bir düzenleme bir temizlik oldu. Çalışmalar hala devam ediyor. İlk başta moralimiz bozulmuştu. Nasıl bir çalışma yürütülecek diye ama sonucu gerçekten mükemmel olacak. Bizim Topuklu Efemiz her yaptığı ile muhteşem biri sonsuz teşekkür ediyoruz“ şeklinde konuştular.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat