Büyükşehirin vatandaşa hizmeti engellenmek isteniyor

AYDIN 24 SAAT 5 Kasım 2018 09:56
Videoyu Aç Büyükşehirin vatandaşa hizmeti engellenmek isteniyor
A
a

Yaklaşan yerel seçim öncesi kendilerini muhalefet olarak adlandırılan bir takım kişiler gözlerini vatandaşın ekmeğine dikti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projelerini engellemek isteyen seçkinci grubun AK Partililer tarafından finanse edildiği konuşuluyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulan halk otobüsleri, halk ekmek büfeleri, ekonomik ürünler satılan kafeteryalar ve Ege Et gibi projelerin kâr etmediğini söyleyen sözde muhalefet, projelerin önüne geçilmesi için kampanya başlattı. Dar gelirli vatandaşların ekonomik et, ekmek, seyahat gibi imkanlardan yararlanmasını sindiremeyenler, belediyenin kâr etmesi gerektiğini savundu. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik odaklı projelerinden faydalanan vatandaşlar, hizmetlerden memnun olduklarını söylerken seçkinci grupların açıklamalarına ateş püskürdü.

Garibanın halinden anlamıyorlar

Halk ekmek büfelerinden ekonomik ekmek aldığını söyleyen bir vatandaş, “Hayatımızın her alanında vahşi zamlarla karşı karşıya kalıyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi sayesinde ucuz ekmek alabiliyoruz. Yine aynı şekilde etimizi Ege Et’ten alıyoruz. Bunu bari vatandaşa çok görmesinler” dedi.

Komşu iller “Ege Et” istiyor

Türkiye genelinde et fiyatlarındaki artış vatandaşın en büyük problemlerinden biri haline gelirken Aydınlılar Ege Et şubelerinden ucuz et satın alıyor. Üretici ve tüketiciyi buluşturan Ege Et şubeleri, komşu illerinin de dikkatini çekiyor.

Aydın’da faaliyet gösteren Ege Et şubelerinin kendi şehirlerine de açılmasını isteyen vatandaşlar Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne talepte bulunuyor

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat