Çankır, Yoğun Katılımla Adaylığını Açıkladı

AYDIN 24 SAAT 26 Aralık 2017 21:33
Videoyu Aç Çankır, Yoğun Katılımla Adaylığını Açıkladı
A
a

CHP İl Başkan Yardımcısı Ali Çankır, CHP İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. CHP İl Başkanlığında adaylığını açıklayan Çankır’ı, CHP Aydın Milletvekilleri Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız ve Aydın’da bulunan 16 CHP İlçe Başkanları yalnız bırakmadı.

Aydın’da 7 Ocak’ta CHP İl Kongresi Şükran Güngör Kültür Merkezinde yapılacak. Kongreye sayılı günler kala adalığını açıklayan Çankır, “Ülkemizi böylesine hızla bataklığa sürükleyen AKP’den kurtulmak için partililerimizle, ilçe ve il örgütlerimizle, belediyelerimizle, milletvekillerimizle, Genel Merkezimizle kenetlenmeliyiz ve tek vücut halinde tüm bu olanlara karşı durmalıyız. Gün ayrışma, kutuplaşma, küsme, çekiştirme günü değildir. Gün, birlik, beraberlik içerisinde yurttaşlarımızın güvenli, huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir Türkiye’de yaşamalarını sağlamak için CHP’yi iktidara taşıma günüdür” dedi.
“KHK’LARLA MUHALEFETİN YAŞAM ALANINI DARALTTI”
İl kongresine bütün vatandaşları davet eden Çankır,   “Ülkemiz her geçen gün baskıların, dayatmaların, kutuplaşmaların artmasına, özgürlüğün yok edilmesine, adaletin çürümesine, ekonominin iflas etmesine, eğitimin yozlaşmasına, tarımın bitme noktasına, dış politikanın çökmesine doğru yol almaktadır. AKP, OHAL kisvesi altında çıkardığı Kanun Hükmünde Kararnamelerle muhalefetin yaşam alanını daraltmış ve OHAL’i adeta insanlara karşı bir silah olarak kullanmaya başlamıştır. En son çıkardıkları kararname ile de sivilleri, terörü engellemek için yaptıkları her türlü saldırı karşısında yargıdan muaf tutmaları, sözün bittiği yerdir. Bu düzenleme hukukun yok edilmesidir. AKP, sözüm ona 900 bin taşerona kadro vermenin şirinliğine bürünerek adaleti iyice kuşatmanın, milleti millete kırdırmanın peşine düşmüştür” diye konuştu.
2019 SEÇİMLERİ ÇOK ÖNEMLİ
2019 yılında yapılacak olan yerel ve genel seçimlerin çok önemli olduğunun altını çizen başkan adayı Çankır, “Bu seçimle, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi sarayın egemenliği ile mi yoksa halkın egemenliği ile mi yönetileceğimizin kararını vereceğiz. Bu seçimle ya özgürlük ya esaretten birini tercih edeceğiz. Bu seçimle ya demokrasi ya da padişahlığı tercih edeceğiz. Alacağımız görev ve sorumluluğun bilinciyle arkadaşlarımızla birlikte özgürlükten, çağdaşlıktan ve demokrasiden yana olan herkesle, aklın ve bilimin öncülüğünde omuz omuza, el ele vererek güzel günlere yelken açmak için çalışmaya hazırız” şeklinde konuştu.
 
"İKTİDARA GELDİĞİMİZDE PARLAMENTER SİSTEMLE YÖNETECEĞİZ"
Basın mensuplarının “2019’da CHP iktidara gelirse AK Parti iktidarının getirdiği Başkanlık sistemi devam edecek mi?”  şeklindeki sorusuna cevap veren CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, CHP’nin buna yönelik bir çalışma yürüttüğünü belirterek, “İktidara geldiğimiz andan itibaren Türkiye’nin parlamenter sistemle nasıl yönetileceğine dair kapsamlı bir çalışmayı yürütüyoruz. Seçimden önce Cumhurbaşkanı adayımızla beraber deklare edeceğiz. Bunun ipuçlarını bazı toplantılarda Kemal Kılıçdaroğlu açıklamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Gazi Mustafa Kemal’in kurmuş olduğu parlamenter sistem gelmelidir.” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat