Çankır'dan 15 Temmuz mesajı

AYDIN 24 SAAT 14 Temmuz 2018 15:58
Videoyu Aç Çankır'dan 15 Temmuz mesajı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 15 Temmuz darbe girişiminin 2’inci yılı nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesi basın açıklaması yayımladı. Çankır basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye'nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM'yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkarılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır. Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyet kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.
Tek güvencemiz ve umudumuz, yine milletimizin azmi ve kararlığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlik dilerim.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat